Łódź zaprasza na Festiwal Piosenki Aktorskiej!

Do 10 lutego przedłużono termin przyjmowania zgłoszeń do I Konkursu Piosenki Aktorskiej w Teatrze Muzycznym w Łodzi. Konkurs odbędzie się w ramach Festiwalu Off-Północna organizowane w dniach 19-25 lutego.

Festiwal Off-Północna w Łodzi to przegląd małych form dramatyczno-muzycznych. Na scenie Teatru Muzycznego w repertuarze niekomercyjnym prezentują się teatry i grupy teatralne z całej Polski. Festiwalowi towarzyszą warsztaty i wykłady, które przybliżają publiczności zagadnienia teatru muzycznego i teatru off.

​Idea Festiwalu narodziła się po blisko dwóch latach funkcjonowania projektu pod tym samym tytułem. W jego ramach Teatr Muzyczny w Łodzi promował niekomercyjne i niskobudżetowe spektakle oraz organizował koncerty młodych, początkujących artystów.

Podczas II edycji Festiwal Off-Północna po raz pierwszy zorganizowany zostanie również konkurs piosenki aktorskiej. Zaproszenie do konkursu skierowane jest przede wszystkim do wyszkolonych aktorów i wokalistów w wieku od 19 do 30 lat. Jury wyłoni trzech laureatów, którzy wystąpią w koncercie dla publiczności. W zależności od zajętego miejsca zwycięzcy otrzymają nagrody pieniężne od 1000 do 3000 złotych. Zgłoszenia przyjmowane są do 10 lutego (tu znajdziesz szczegółowe informacje dotyczące zgłoszenia).

Uczestników oceniać będzie jury w składzie: Jacek Bończyk - przewodniczący, Wojciech Kościelniak, Beata Olga Kowalska, prof. Barbara Dziekan, Zbigniew Macias, Dariusz Pawłowski (Dziennik Łódzki), Krzysztof Wawrzyniak, Jeremiasz Gzyl – honorowy członek jury.

W ramach Festiwalu Off-Północna będzie można obejrzeć "Prawy do lewego" w reżyserii Krzysztofa Wawrzyniaka, o czym pisaliśmy tutaj. Musicalove.info gorąco poleca!