150 strojów, 3 czarownice i jeden pies!

Końcowe odliczanie rozpoczęte. 3 marca w Teatrze Syrena w Warszawie premiera musicalu "Czarownice z Eastwick" w reżyserii Jacka Mikołajczyka.

“Czarownice z Eastwick” są musicalowym przebojem West Endu, opartym na słynnej powieści Johna Updike’a i kultowym filmie z Jackiem Nicholsonem, który stworzył w nim jedną ze swoich najsłynniejszych kreacji, oraz z Cher, Michelle Pfeiffer i Susan Sarandon w głównych rolach. To przezabawna komedia muzyczna, napisana przez mistrzów angielskiego humoru, wielkie widowisko, z dynamiczną choreografią, przebojową muzyką i zaskakującymi efektami iluzjonistycznymi.

"Czarownice z Eastwick" w liczbach:  w spektaklu w towarzystwie 3 czarownic wystąpi 1 pies. Z 36 zaangażowanych do musicalu aktorów, na scenie co wieczór pojawiać się będzie 25-osobowa obsada. Z 600 metrów materiałów 14 krawców przygotowuje 150 strojów według 55 projektów. W otwartym po latach orkiestronie Teatru Syrena grać będzie 11 muzyków. W produkcję musicalu zaangażowanych jest 300 realizatorów.

Na marzec i kwiecień zaplanowano 30 spektakli. Na część z nich bilety są już wyprzedane.  Siedem spektakli zaplanowanych jest także na czerwiec. Bilety dostępne są na stronie internetowej Teatru Syrena.

Tutaj przeczytasz o współpracy z iluzjonistą Maciejem Polem.  Musicalove.info rozmawiało również z reżyserem spektaklu oraz aktorami występującymi w produkcji. Zobacz tutaj.

Zdjęcie: Olga Szomańska (Alex), Magdalena Placek-Boryń (Sukie) i Barbara Melzer (Jane) oraz diaboliczny Darryl - Tomasz Steciuk. Fot. B. Warzecha / mat. Teatr Syrena