Będzie szampan i plejada gwiazd. 25 lat Buffo!

Lista artystów, którzy pojawią się na jubileuszowej scenie Studia Buffo wciąż nie jest zamknięta. 25-te urodziny teatru uświetnią niezapomniane koncerty.

W Teatrze Studio Buffo wystąpią między innymi Edyta Geppert, Michał Bajor, Wiktor Zborowski, Marian Opania, Barbara Melzer, Monika Ambroziak, Anna Dereszowska, Natasza Urbańska, Dorota Rabczewska, Beata Wyrąbkiewicz, Michał Milowicz, Robert Janowski, Wojciech Dmochowski, Piotr Hajduk, Zofia Nowakowska czy Rafał Drozd. Nie zabraknie artystów z aktualnej obsady Studia Buffo, w tym Niny Major i Magdy Dąbkowskiej.

- Chcemy uruchomić stare tytuły z "Niedzieli na głównym", z pierwszych "Grosików" ("Do grającej szafy grosik wrzuć"), z "Przeżyj to sam", również z wykorzystaniem artystów obecnie pracujących w Buffo - mówi dla musicalove.info Janusz Stokłosa, prezes Studia Buffo. - Chcemy, żeby przywołane z przeszłości utwory ożyły w nowym wykonaniu. Ożyją również wspomnienia - pojawią się stare fotografie z dawnych lat.

- To ma być koncert z udziałem ludzi, dla których to miejsce coś w życiu znaczyło - dodaje Janusz Józefowicz. - Mieliśmy ten rodzaj energii, który nas wyróżniał i który nadal wyróżnia na teatralnej mapie Warszawy. Buffo było i jest naszym domem.

- 25 lat to kawał czasu - podkreśla Stokłosa. - W środkowym etapie działalności Studia Buffo sporo wyjeżdżałem, pracowałem w dużych teatrach za granicą, w Austrii, Szwajcarii czy w Niemczech. To oczywiście było dla mnie ważne, ale dziś myślę, że zrezygnowałby z tych wszystkich wyjazdów i całkowicie skupił się na Buffo. Patrzę w tej chwili już na piąte pokolenie na scenie i serce roście! Moim zdaniem nie ma takiej drugiej sceny w Polsce, która tworzyłaby i animowała świat muzyczny. To zawsze było moim i Janusza marzeniem.

Jubileusz to nie tylko święto występujących w teatrze artystów.

- Oczywiście nie zapominamy o tych, którzy nie pojawiają się na scenie - przekonuje Janusz Stokłosa w rozmowie z musicalove.info. - To jest sztab ludzi - ekip technicznych, administracji - oddanych teatrowi od dawna. Takich ludzi ze świecą szukać. Można na nich polegać i to dzięki nim udaje się to wszystko realizować.

Więcej o 25 latach Buffo, o trudnych początkach, niesamowitych castingach, trudnej walce o widza i o spektaklach w 3D w rozmowie z Januszem Józefowiczem.

Jubileuszowe koncerty 13, 14 i 15 listopada.  Jak nas zapewnił Janusz Stokłosa, koncerty repertuarowo nie będą się od siebie różnić. Ze względu na obowiązki zawodowe artystów, zmieniać się może obsada na poszczególne dni.