Bardzo musicalowy tydzień (jak na wakacje)

Trójmiasto, Łódź, Świnoujście i Warszawa. Miłośnicy musicalu znajdą coś dla siebie.

Mimo trwającej w teatrach przerwy wakacyjnej, część aktorów przerywa wypoczynek i wchodzi na scenę. W tym tygodniu mieszkańcy i wypoczywający w Trójmieście fani musicalu mogą wybierać z wielu propozycji. 27 lipca o 17:30 i 20:30 na niesamowitej scenie Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego obejrzeć będzie można musical Janusza Józefowicza i Janusza Stokłosy "Romeo i Julia". Spektakl Studia Buffo znalazł się w programie 22. edycji Festwialu Szekspirowskiego. W ramach tego wydarzenia wystawiany będzie również "Makbet" Teatru Muzycznego Capitol z Wrocławia.

28 lipca w Operze Leśnej w Sopocie o 20:00 artyści Teatru Muzycznego "ROMA" zapraszają na koncert "ALE MUSICALE!" - czyli to, co najlepsze z ROMY i najlepsze z musicalowej klasyki, ale – przede wszystkim – najlepsze z tego, co dzieje się obecnie na światowej scenie musicalowej: wielkie arie, romantyczne duety, porywające sceny zbiorowe. Bilety znajdziesz tutaj. Ten sam program obejrzą widzowie 30 lipca w Amfiteatrze w Świnoujściu. Początek o 20:30. (Bilety tutaj)

Już w czwartek w Teatrze Muzycznym w Gdyni rozpoczyna się wakacyjny set musicalu "Notre Dame de Paris". W spektaklach 26-29 lipca w roli Quasimodo zobaczymy Michała Grobelnego, Esmeraldę zagra Ewa Kłosowicz. W obsadzie lipcowych spektakli również Jan Traczyk (Gringoire), Piotr Płuska (Frollo), Maciej Podgórzak (Phoebus), Łukasz Zagrobelny (Clopin) i Kaja Mianowana (Fleur). "Dzwonnika" obejrzeć będzie można także 2-5 sierpnia. Wtedy na scenie zobaczymy m.in. Maję Gadzińską, Janusza Krucińskiego, Artura Guzę, Rafała Szatana i Krzysztofa Wojciechowskiego. Spektakle rozpoczyna się będą o 20:00. Bilety są jeszcze w sprzedaży.

Stolica również zaprasza na musical 27, 28 i 29 lipca na scenie Teatru Dramatycznego w Warszawie rewelacyjny musical "Kinky Boots" z Anną Gorajską, Krzysztofem Szczepaniakiem i Mateuszem Weber w rolach głównych. Spektakle o 19:00 w języku polskim, ale również z angielskimi napisami. Bilety są jeszcze dostępne.

29 lipca w Łodzi w Teatrze Nowym im. Kazimierza Dejmka o godzinie 18:00 Improwizowany Hip-Hop Musical #SESIEKNE. Na Dużej Sali Teatru Nowego przy Więckowskiego 15 wystąpią Zorak, Lilu, Meis, DJ Flip, Matek, Kliford, Fabian - Art of Breaking, Wojciech Oleksiewicz, Alicja Dobrowolna, Sławomir Badowski. Wstęp wolny.