"Billy Elliot" od trzech lat w Chorzowie

Od 5 do 8 kwietnia w Teatrze Rozrywki jeden z piękniejszych, wzruszających i roztańczonych musicali z muzyką Eltona Johna i librettem Lee Halla w rewelacyjnym tłumaczeniu Michała Wojnarowskiego. "Billy Elliot" to kolejny musical reżyserowany przez Michała Znanieckiego, autora sukcesu takich produkcji jak "Bulwar Zachodzącego Słońca". "Jekyll&Hyde" czy "Producenci", wystawionych na chorzowskiej scenie.

Niezwykle cenię sobie Teatr Rozrywki w Chorzowie za wybór wyjątkowych musicali - kameralnych, intrygujących, bawiących, ale i niosących z sobą jakieś przesłanie. Do nich z pewnością można zaliczyć spektakl "Billy Elliot", inspirowany historią tancerza Royal Ballet, Philipa Marsdena. Musical miał premierę na londyńskim West Endzie, w Victoria Palace Theatre, 11 maja 2005 roku. Przez całą dekadę rezerwacji biletów trzeba było dokonywać na pół roku wcześniej! Otrzymał bardzo pochlebne recenzje: Charles Spencer z „Daily Telegraph” napisał: „największy brytyjski musical, jaki kiedykolwiek widziałem”, a „Daily Mail” nazwał go „arcydziełem teatralnym”.

DSC2001lrTeatrRozrywkiBillyElliotfotTomaszZakrzewskijpg

Polacy znają historię Billy'ego Elliota z wzruszającego filmu w reżyserii Stephena Daldry’ega. Billy Elliot, to znakomity materiał muzyczny i literacki ubrany w piękną, wzruszającą formę oraz – co najważniejsze – niosący istotne i nośne przesłanie. To opowieść o spełnianiu marzeń, o ciężkiej pracy i zrzucaniu mentalnych pęt i ograniczeń. O walce ze stereotypami, o pasji i sile charakteru. I o samotności w realizowaniu najskrytszych marzeń.

W kwietniowych spektaklach w roli Billy'ego zobaczym szalenie utalentowanego Beniamina Brackiego. Jego przyjaciela Michaela zagra Krystian Stańczykiewicz. W jedną z barwniejszych postaci musicalu panią Wilkinson wcieli się Elżbieta Okupska, wyróżniona z tę rolę Złotą Maską 2016.

Musicalove.info poleca - bilety do nabycia tutaj.

Zdjęcia w tekście Tomasz Zakrzewski/Teatr Rozrywki Chorzów