Brytyjskie przeboje, hiszpański ogień i wybitni polscy artyści

6 października premiera spektaklu "Twist and shout" w Teatrze Rampa w Warszawie. Genialny pomysł, rewelacyjna obsada aktorska, świetna muzyka i mnóstwo tańca. Twórcy spektaklu zapewniają: "Będzie show i fun dla widzów".

- To będzie jukebox-musical - mówi Jakub Wocial, kierownik sceny koncertowej Teatru Rampa. - Naszym zamysłem było stworzenie spektaklu z przebojami The Beatles. Historia jest bardzo fajna. Na początku obawiałem się tego połączenia, muzyki z Wielkiej Brytanii i polskiej rzeczywistości, ale ten dysonans jest w punkt. Niewątpliwie będzie to show.

Kanwą spektaklu są perypetie projektanta mody, który powrócił do Warszawy, by stworzyć unikatową kolekcję. W kamienicy, w której zamieszkał, podejrzane działania lokatorów skupiają się wokół tajemniczego weterana - Sierżanta Pieprza. Wkrótce projektant odkrywa prawdziwe motywy działania sąsiadów...

- "Twist and shout" przesycony będzie humorem, w tym również... czarnym humorem. Ale przede wszystkim będzie to spektakl pełen tańca - podkreśla Santiago Bello, reżyser i choreograf "Twist and Shout". - Choreografiami, które są połączeniem różnych stylów nowoczesnych i tych bardziej klasycznych jak twist, rock'n'roll zaskoczymy wszystkich, którzy odwiedzą Teatr Rampa.

- Także scenografią i kostiumami autorstwa Doroty Sabak sprawimy widzom wiele przyjemności; przygotowujemy niespodzianki, o których nie chcę teraz wspominać - dodaje Santiago Bello. - Nie będzie żadnych wizualizacji, super efektów, stawiamy na aktorów, muzykę i taniec. To ma dobrze opowiedziana historia i fun dla widzów.

W "Twist and Shout" usłyszymy 28 największych hitów zespołu The Beatles.

- Aranżacje piosenek będą nowoczesne, choć nie będę uciekał od klasycznego brzmienia przebojów The Beatles, którego nie powinno się psuć - tłumaczy Jan Stokłosa, autor aranżacji, kierownik muzyczny produkcji. - Tekstów piosenek nie tłumaczymy na język polski. Oryginalny język angielski jest integralną częścią tych piosenek, nie możemy pozwolić sobie na ich spolszczenie. Każdy song będzie oczywiście nawiązywał do tego, co dzieje się w scenariuszu.

Występują:

Santiago Bello, Urszula Dral, Bartosz Figurski, Patryk Gładyś, Paulina Janczak, Wiktoria Jabłońska, Michał Juraszek, Anna Kędroń, Natalia Kielan, Katarzyna Kozak, Ewelina Kruk, Sebastian Machalski, Monika Majewska, Sławomir Mandes, Mateusz Muniak, Przemysław Niedzielski, Agnieszka Niemiec, Maciej Pawlak, Natalia Piotrowska, Małgorzata Regent, Ewa Szlachcic, Anna Sztejner, Kinga Taront, Robert Tondera, Brygida Turowska,  Jakub Wocial, Wojciech Wojciechowski, Daniel Zawadzki