Casting do nowego musicalu Kościelniaka

Teatr Muzyczny Capitol ogłasza casting dla profesjonalnych aktorek i aktorów, wokalistek i wokalistów, tancerek i tancerzy do spektaklu „Blaszany bębenek” na podstawie powieści Güntera Grassa, w reżyserii Wojciecha Kościelniaka, z muzyką Hadriana Filipa Tabęckiego i choreografią Eweliny Adamskiej-Porczyk.

Premiera spektaklu przewidziana jest na 6 października 2018 roku. Próby odbędą się w okresach: od 5 do 23 czerwca oraz od 1 sierpnia do premiery. Wymagania stawiane kandydatom to wiek do 40 lat, dobra aparycja i harmonijna budowa ciała, umiejętności taneczno-ruchowe na wysokim poziomie oraz profesjonalne umiejętności wokalne i aktorskie.

Tu przeczytasz więcej o musicalu

Zgłoszenia do castingu w formie krótkiego CV ze zdjęciem należy przesyłać  do 1 marca 2018 na adres sekretariat@teatr-capitol.pl (w tytule wiadomości: casting Blaszany Bębenek). Wszystkie uczestniczki i uczestników obowiązuje casting taneczny. W zgłoszeniu należy zadeklarować, czy chce się przystąpić do castingu wokalno- aktorskiego oraz podać preferowaną datę przesłuchania (4 lub 5 marca 2018).

Wybrane kandydatki i kandydaci zostaną zaproszeni na casting, który odbędzie się w dniach 4-5 marca 2018 roku od godziny 11.00 w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu.

Na casting wokalno-aktorski należy przygotować piosenkę możliwie jak najpełniej prezentującą umiejętności wokalne (stylistyka dowolna, wykonanie a capella, z własnym akompaniamentem lub półplaybackiem dostarczonym w pliku mp3) oraz fragment dowolnego tekstu trwający nie dłużej niż 1 minutę. Na casting taneczno-ruchowy potrzebny będzie wygodny strój i obuwie zmienne.