Chcesz być pingwinem, lemurem, a może królem Julianem?

Teatr Muzyczny w Łodzi ogłosił casting do swojej najnowszej produkcji. Premiera musicalu "Madagaskar" zaplanowana jest na 6 października.

"Madagaskar - musicalowa przygoda" wyreżyseruje Jakub Szydłowski, aktor Teatru Muzycznego ROMA, reżyser musicali "Rent" (Teatr Rampa), "Cyrano" (TM Łódź) oraz "Doktor Żywago" w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku. Obecnie "Madagaskar" w reżyserii Jerzego Jana Połońskiego wystawiany jest na scenie Teatru Muzycznego w Poznaniu.

Spektakl powstał na podstawie pełnometrażowego filmu animowanego z 2005 roku – wielkiego hitu wytwórni DreamWorks. Autorami muzyki są George Noriega i Joel Someillan, zdobywcy nagrody Grammy, a libretta Kevin Del Aguila. Łódzką wersję musicalu obejrzymy w przekładzie Bartosza Wierzbięty, autora polskich dialogów do trzech części Madagaskaru, a także Shreka, Asterixa i Obelixa oraz kilkudzięsięciu innych filmów animowanych.

Do 19 kwietnia Teatr Muzyczny w Łodzi oczekuje na e-mailowe zgłoszenia kandydatów do ról głównych jak Hipopotamica Gloria, Lew Alex czy Król Julian, ale i ról epizodycznych jak Dziarska Staruszka z ciężką torebką, Policjant, Zakonnica, Kapitan statku, Opiekunowie w Zoo, Fossy, Lwice, Śpiewające Steki, Lemury czy Publiczność w Zoo.

Przesłuchania odbędą się 23 kwietnia przy podkładach fortepianowych, których komplet wraz z nutami można znaleźć na stronie teatru (KLIKNIJ TUTAJ).

Na casting trzeba zabrać strój do ćwiczeń i miękkiego obuwia. U kandydatów, którzy przejdą wstępną selekcję, osoby odpowiedzialne za choreografię przy tej produkcji będą sprawdzać sprawność ruchową i poczucie rytmu.

Szczegółowe informacje znajdziesz TUTAJ