Chorzowski musical z ponad setką osób na scenie

"Jak nie my, to kto?" - musical Studia Musicalowego Step Tomasza Micha, w grudniu ponownie na scenie Chorzowskiego Centrum Kultury.

Studio Step istnieje już od 12 lat i pomaga realizować sceniczne marzenia aktorów, tancerzy i wokalistów. Jego twórcy zaczynali od pokazów tańca irlandzkiego oraz układów inspirowanych musicalami. Dziś - bez wielkich pieniędzy, ale z to z pasją produkują i wystawią własne spektakle. Zawsze przy szczelnie wypełnionej widowni. W grudniowy weekend kolejna okazja zobaczenia ubiegłorocznej premiery Studia Step - musicalu "Jak nie my, to kto?"

- Spektakl opowiada historię Laury i Karola - opowiada reżyser Tomasz Owczarek, odpowiedzialny za przygotowanie aktorskie. - Zakochują się w sobie. Ich rodziny to jednak dwa różne światy, które muszą się ze sobą spotkać. Rodzice Laury prowadzą teatr. Karol pochodzi z rodziny prawników. Mimo szczerych chęci niestety dochodzi do katastrofy.

Autorką scenariusza jest Alina Moś-Kerger. Scenografię stworzyli Joanna Barnaś-Wójcik i Maciej Mendyka. Przygotowanie musicalu "Jak nie my to kto?" od początku było sporym wyzwaniem logistycznym.

- Trzeba być wariatem, żeby się wziąć za coś takiego - przyznaje reżyser i choreograf Tomasz Mich. - To ponad 100 osób. Wszystkie grupy wokalne, aktorskie, taneczne, które musieliśmy połączyć w całość. Potem trzeba było przenieść to na scenę. To jakby pomalowanie obrazka, wypełnienie muzyką, światłem i scenografią. Cała przyjemność jest w tym, że pracujemy z młodymi ludźmi, którzy nas ciągle zaskakują.

- Nie lubię określenia amatorzy. To są półprofesjonaliści, a niektórzy poziomem nie odbiegają od poziomu studentów IV roku PWST - dodaje Tomasz Owczarek. - Aktorzy w większości są po dwuletniej szkole Art-Play Doroty Pomykały, niektórzy tancerze Tomasz Micha tańczą już ponad 10 lat, a wokaliści to często również wykształcone osoby po studiach w Katowicach.

Spektakl to 3 godziny ogromnej energii i porywającego humoru. Zapraszamy do Chorzowskiego Centrum Kultury 15 i 16 grudnia