„Crazy for You” w Szczecinie

W styczniu i czerwcu przyszłego roku na deskach szczecińskiej Opery na Zamku dzieło braci Gershwinów w reżyserii Jerzego Jana Połońskiego zachwycać będzie muzyką i porywającą choreografią.

Zaledwie siedem lat po światowej premierze musical „Crazy for You” - klasyk gatunku - wystawiono pierwszy raz w Polsce w Teatrze Roma w reżyserii Wojciecha Kępczyńskiego z choreografią Janusza Józefowicza. W barwne postaci wcielili się m.in. Barbara Melzer, Joanna Węgrzynowska, Dariusz Kordek, Krystyna Tkacz czy Justyna Sieńczyłło. 

W marcu tego roku - 25 lat po premierze na Broadwayu - szaleństwo tańca porwało widzów w szczecińskiej Operze na Zamku. 

- Historia w „Crazy for You” może jest sztampowa, ale sztampa w przedstawieniu w reżyserii Jerzego Jana Połońskiego to także inscenizacyjna zaleta, bo scenę wypełnia radość z zabawy konwencją - napisała Ewa Podgajna w Gazecie Wyborczej. - „Crazy for You” to musical, który na tańcu „stoi”. Choreograf Jarosław Staniek postawił na oddanie broadwayowskiego klimatu.

W najnowszej wersji obok niesamowicie utalentowanych tancerzy pojawią się młodzi, zdolni aktorzy scen musicalowych: m.in. Anastazja Simińska, Marta Wiejak, Tomasz Bacajewski czy Karol Drozd.

Spektakl z muzyką George'a Gershwina i tekstami piosenek, które napisał jego brat Ira w przekładzie Antoniego Marianowicza odtwarza atmosferę radosnych, roztańczonych, beztroskich lat przedwojennego Broadwayu. I dzięki swojej ponadczasowość czaruje i zachwyca widzów.

Najbliższe spektakle 11-14 stycznia oraz 15 - 17 czerwca. Warto wspomnieć, że musical „Crazy for You” walczy (do 27 listopada) o "Bursztynowy Pierścień" w plebiscycie "Kuriera Szczecińskiego"

Zdjęcia Fot. M. Grotowski © Opera na Zamku

crazy_for_you_2_512-2840-900-700-80jpg