Człowiek z La Manchy zaśpiewa w Radomiu

Już 14 października premiera "Człowieka z La Manchy" w Teatrze Powszechnym w Radomiu. Premierą musicalu Mitcha Leigha, w reżyserii Waldemara Zawodzińskiego, radomianie świętować będą jubileusz 40-lecia Teatru im. Jana Kochanowskiego.

Broadwayowski musical powstał z inspiracji słynną powieścią Miguela Cervantesa o Błędnym Rycerzu z La Manchy. Szlachetny i prawy Don Kichot wyrusza w świat niesiony chęcią pomocy innym i obrony słabszych. Raz po raz doświadczając dotkliwych porażek, spotyka się z kpinami otoczenia, które pobłażliwie traktuje go jako zabawnego (a czasem wręcz żałosnego) szaleńca. Wierny swoim przekonaniom rycerz, nie schodzi jednak z raz obranej drogi… Czy dzięki temu zasłuży na szacunek innych i miłość ukochanej Dulcynei?

„Człowiek z La Manchy” to z jednej strony barwne, efektowne, roztańczone i rozśpiewane widowisko, z drugiej zaś – wzruszająca opowieść o wierze w ideały, bezinteresownym poświęceniu, prawie każdego człowieka do wolności… I o tym, że warto mieć odwagę, by - wbrew przeciwnościom - podążać własną drogą i pozostać wiernym sobie. (mat. Teatru Powszechnego)

lamacna2jpg
 fot. M. Strudziński, źródło www.teatr.radom.pl