"Czarodziejski flet" zaczarował widzów w Lublinie!

W miniony weekend na deskach Teatr Muzycznego w Lublinie - 226 lat od premiery w Wiedniu - wystawiono "Czarodziejski flet" Wolfganga Amedeusza Mozarta.

Genialne muzyczne dzieło, w nowej oprawie wyreżyserowała Maria Sartova, absolwentka Akademii Muzycznej w Warszawie. Za scenografię odpowiedzialny jest Mariusz Napierała. W roli Tamino zobaczymy i usłyszymy Jakuba Gąskę lub Daniela Oleksego. W pozostałych rolach wystąpią: Królowa Nocy - Marta Książek/Aleksandra Resztik, Pamina - Monika Buczkowska/Małgorzata Toczyska-Ludwig, Sarastro - Patrycjusz Sokołowski, Papageno -Arkadiusz Anyszka/Paweł Trojak.

Premiera "Czarodziejskiego fletu" w 1791 roku przeszła bez echa w środowisku ówczesnej krytyki; dzieło natychmiast podbiło serca widzów, nie tylko tych austriackich. Na dwa miesiące przed śmiercią Mozart przedstawił światu operę, która na zawsze miała się zapisać w historii teatru. Stało się to oczywiście za sprawą mistrzowskiej muzyki, ale "Czarodziejski flet" znaczy dziś więcej niż tylko ostatnia opera geniusza. Jest to także ponadczasowe dzieło pełne subtelnej symboliki odnoszącej się do ludzkiej natury i kultury, kryjące w różnych odcieniach mistycyzmu i fantastyki najgłębsze prawdy o człowieku.

Najbliższe spektakle 21 i 22 października, 4 i 5 listopada.

Teatr Muzyczny w Lublinie wspólnie z musicalove.info zachęca do obejrzenia "Czarodzjskiego fletu". Mamy dla odwiedzających naszą stronę dwuosobowe zaproszenie do Lublina na spektakl niedzielny - 22 października na godzinę 18:00.

Wystarczy w komentarzach pod artykułem o "Czarodziejskim flecie" na naszym profilu Facebook, napisać - przekonać nas, że to właśnie Wam powinniśmy przekazać zaproszenie. Ogłoszenie wyników w czwartek (19 października) o godzinie 18:00. Zwycięzce o szczegółach odbioru zaproszenia poinformujemy w prywatnej wiadomości. Koszty związane z dotarciem do TM w Lublinie należy pokryć we własnym zakresie. Mile widziane (choć nieobowiązkowe) polubienia naszego profilu FB oraz profilu TM w Lublinie.