Czarownice z Eastwick - nowy musical w Teatrze Syrena

To już oficjalnie potwierdzona wiadomość. Warszawski Teatr Syrena 3 marca przyszłego roku wystawi musical "Czarownice z Eastwick". Spektakl pierwszy raz wystawiono na londyńskim West Endzie w 2000 roku. Inspirowany powieścią Jamesa Updike'a, John Dempsey napisał teksty do musicalu. Autorem muzyki jest Dana P. Rowe, amerykański kompozytor musicalowy. Całość wyprodukował Sir Cameron Mackintosh, człowiek, który zamienia w sceniczne złoto, to czego się dotyka; producent takich musicali jak Les Miserables, Upiór w operze, Miss Sajgon czy Koty.

"Czarownice z Eastwick" zagrano również na scenach muzycznych w USA, Australii, Rosji (reżyserem tej wersji był... Janusz Józefowicz), Czechach, Norwegii, Brazylii i Austrii. Polskiej publiczności historia trzech gospodyń domowych, posiadających magiczne zdolności znana jest za sprawą filmu z 1987 roku, w którym główne role zagrali Jack Nicholson, Cher, Susan Sarandon i Michelle Pfeiffer.

Główne bohaterki musicalu z prowincjalnego Eastwick - Alexandra, Jane i Sukie - każdego dnia swojego ospałego życia, wypatrują mężczyny, który byłby ucieleśnienim wszelkich ich marzeń. Niespodziewanie w okolicy pojawia się bogaty i ekscentryczny Daryl van Horne. Mężczyzna po kolei uwodzi trzy kobiety i sprowadza je do pałacu, gdzie życie upływa pod znakiem czarodziejskich zabaw i wystawnych przyjęć. Tymczasem w miasteczku ma miejsce seria niewyjaśnionych i mrocznych wypadków.

Teatr Syrena to placówka o bogatej tradycji muzycznej, którym od niedawna kierują Jacek Mikołajczyk oraz Marcin Zawada, miłośnicy musicalu. Teatr - choć niewielki (300 miejsc na widowni) - marzy o wielkich dziełach z Broadway'u i West Endu. W opinii dyrekcji teatru, musical ma stać się głównym nurtem tej sceny. Są już pierwsze produkcje musicalowe w Syrenie, w tym "Hallo Szpicbródka" i "Kariera Nikodema Dyzmy" w reżyserii Wojciecha Kościelniaka (twórcy sukcesu m.in. Złego, Chłopów, Lalki i Wiedźmina)

Przesłuchania do nowego musicalu zaczną się pod koniec listopada.