Dyrektor tańczy i... śpiewa przebój Bee Gees

"Z Broadwayu do Hollywood 2" czyli wszystko co najlepsze z Poznania. Czy wśród przebojów znalazły się zapowiedzi kolejnych premier muzycznej sceny Wielkopolski?

W Teatrze Muzycznym w Poznaniu pierwszy weekend grudnia upłynął pod znakiem musicalowych przebojów. Koncert "Z Broadwayu do Hollywood 2" to również tegoroczna propozycja na Sylwestra i pierwsze dni Nowego Roku.

To kolejna odsłona koncertu, w którym pojawiają się fragmenty filmów, które doczekały się wersji musicalowych, a także musicali, które zostały zekranizowane. W ponad dwugodzinnym koncercie siły połączyli soliści, zespół wokalny, tancerze i orkiestra poznańskiej sceny muzycznej pod batutą fantastycznej Agnieszki Nagórki. Zadbano o nowe aranżacje i choreografie (autorstwa Tomasza Manowskiego), które rozgrzewały publiczność.

Koncert poprowadził dyrektor poznańskiego Teatru Muzycznego Przemysław Kieliszewski, który również pojawił się na scenie - ku zaskoczeniu widzów - wykonując "How deep is your love" z "Gorączki sobotniej nocy" w towarzystwie Kiss-ów. Przypomnijmy, w ubiegłym roku dyrektor wcielił się w postać z "Deszczowej piosenki".

Nie zabrakło przebojów pochodzących z najnowszych spektakli Teatru Muzycznego w Poznaniu takich jak: "Nine" ("Only with you" - Łukasz Brzeziński oraz cudowna Lucyna Winkel  w "Folies Bergeres" ), "Evita" ("Szmal" z niezwykłym Patrykiem Kośnickim), "Madagaskar — musicalowa przygoda" ("Stek" - Seweryn Wieczorek) oraz "Zakonnica w przebraniu" czy "Skrzypek na dachu".

Wybrzmiały również nieco starsze produkcje jak "Jesus Christ Superstar" z utworem "Jak mam go pokochać" w wykonaniu Katarzyny Tapek czy "Jekyll&Hyde" ("Ktoś taki jak ty" Monika Bestecka). Był też osioł ze "Shreka" (boski w tej roli Krzysztof Suszek).

Pojawiły się fragmenty musicali, które na scenie Teatru Muzycznego w Poznaniu nigdy nie były grane. Ewa Kłosowicz zaśpiewała "Diamonds Are a Girl's Best Friend" z "Moulin Rouge", Monika Bestecka "Loving you" z musicalu "Passion". Zachwyciła Dagmara Rybak w "I Have Nothing" z musicalu "The Bodyguard". 

Publiczność - prawie do tańca - porwał song "Let the sunshine" z "Hair". Oklasków nie zabrakło także przy przeboju "Locomotion" (z "Beautiful") czy piosence "You're the one that I want" z "Grease" (duet Ewa Kłosowicz i Maciej Zaruski).

Czarnym, rewelacyjnym głosem zaśpiewała Małgorzata Chruściel w utworze z "Dreamgirls" - "I am telling you". Do Chruściel dołączyły również Katarzyna Tapek i Dagmara Rybak wykonując z tego samego musicalu przebój "Move!".

Chwile zadumy pojawiły się przy "My way" Franka Sinatry w wykonaniu Maciej Ogórkiewicza. Niezwykły nastrój towarzyszył "Gwiazdom" z musicalu "Les Miserables" zaśpiewanym przez Łukasza Kocura. Męskie trio (Łukasz Brzeziński, Przemysław Łukaszewicz, Krzysztof Suszek ) zachwyciło przebojem "Belle" z "Notre Dame de Paris"

Czy wśród piosenek koncertu "Z Broadwayu do Hollywood 2" znalazł się zapowiedź kolejnej premiery?

- Nie chcieliśmy podpowiadać widzom tego co będziemy robić - mówi dla musicalove.info dyrektor Kieliszewski. - Mamy plany na jesień 2018, ale dopinamy jeszcze licencję, więc nie mogę tego zdradzić. Ale oczywiście marzy mi się "Dreamgirls" czy "The Bodyguard", mamy przecież wykonawców, którzy są w stanie to udźwignąć. Może to się udać jeszcze przed końcem mojej kadencji w 2021 roku. Natomiast dyrektor artystyczny Piotr Deptuch marzy o "Passion" Sondheima i chciałbym mu pomóc zrealizować to marzenie.

"Z Broadwayu do Hollywood 2" w Teatrze Muzycznym w Poznaniu 29, 30 i 31 grudnia (w Sylwestra dwukrotnie) oraz 4 i 5 stycznia 2018. Tego koncertu nie można przegapić!

Zdjęcia w tekście M.Kordula/TM Poznań

zbrodiohol2jpg