Edith Piaf wraca do Rzeszowa

9 lutego w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie (ponowna) premiera spektaklu wg sztuki Pam Gems "Piaf" w reżyserii Jana Szurmieja z piosenkami w przekładzie Andrzeja Ozgi.

"Piaf" to spektakl o niesamowitym życiu Edith Piaf, legendy francuskiej piosenki, niezwykłej kobiety, obdarzonej mocnym głosem. Jej biografia i twórczość fascynują do dziś nie tylko Francuzów. Jej życie pełne było porażek i sukcesów, awantur, nieszczęśliwej miłości i rozczarowań. Urodzona i wychowana w rynsztoku dotarła na sam szczyt, a drobną posturą i silnym głosem urzekała wszystkich. Zmarła zbyt wcześnie, pozostawiając po sobie nie tylko wspaniałe piosenki, ale i wiarę, że wszystko jest możliwe.

Spektakl o francuskiej piosenkarce wraca do Rzeszowa po 15 latach od swojej pierwszej premiery.

Spektakl ten pozostawił w emocjach ślad - mówił w wywiadzie dla Rzeszow-News.pl, dyrektor teatru Jan Nowara. - Gdy ponownie zostałem dyrektorem teatru pojawiły się sygnały, że wart do tego tytułu wrócić, tym bardziej ze zespół „Siemaszkowej” jest bardzo śpiewający. To jest ten sam tytuł, co przed laty, chociaż reżyser Jan Szurmiej, z pewnością odświeży go i trochę inaczej zainscenizuje.

W spektaklu śpiewa nie tylko Edith Piaf. Pojawią się songi Charlesa Aznavoura, Yves Montanda oraz Marleny Dietrich, która przyjaźniła się z Piaf.

W tym sezonie z rolą Edith Piaf zmierzą się Dagny Cipora (ostatnio oglądana w krakowskim "Chicago") oraz Małgorzata Pruchnik-Chołka. Na scenie pojawią się także Joanna Baran, Justyna Król, Mariola Łabno-Flaumenhaft, Małgorzata Machowska / Beata Zarembianka, Robert Chodur, Michał Chołka, Paweł Gładyś, Józef Hamkało, Marek Kępiński, Mateusz Mikoś, Mateusz Marczydło (gościnnie) i Robert Żurek.