Egurrola: "Im więcej na musicale wydaje się pieniędzy, tym są gorsze"

Bez ekranów ledowych, bez fajerwerków, w prostej scenografii i biało-szaro-czarnej stylistyce. Tak wygląda "Boxality" w reżyserii Agustina Egurroli, które swoją premierę miało 21 listopada w Teatrze Palladium w Warszawie.

"Boxality" to efekt sześciu miesięcy pracy i wielu lat przemyśleń, poszukiwań i przygotowań. Niesamowita choreografia Egurroli w połączeniu z muzyką Smolika to opowieść o nas samych, o walce o marzenia. I to co najważniejsze - dziewięciu tancerzy Grupy Volt z Julią Żytko w roli głównej, którzy ze swoich ciał uczynili narzędzie do wyrażenia emocji, do pokazania zamkniętego w pudełkach życia. Z ust artystów nie padają żadne słowa.

- To jest Off-Broadway - mówi dla musicalove.info Agustin Egurrola. - Jeździłem po całym świecie, oglądałem mnóstwo produkcji musicalowych. I mam wrażenie, że im więcej na nie wydaje się pieniędzy, tym są gorsze. A pieniądze to nie wszystko. Najbardziej podobały mi się spektakle na Off-Broadwayu, które były o prawdziwym człowieku, które poruszały. Po których wychodzisz z teatru i zastanawiasz się nad tym o co chodzi w życiu. I takie jest "Boxality".

W "Boxality" sceną rządzi białe, surowe światło (mistrzowska realizacji Karola Getlera). Inne kolory pojawiają się tylko na chwilę. To kolory wolności, miłości i radości. Zachwycają stroje - jakby wykonane z pajęczyny, niczym taśma oplatające ciała tancerzy - stworzone przez Annę Szumińską.

Historię opowiedzianą tańcem każdy może odczytać na swój sposób. Być może w ruchu ciał odnajdzie w "Boxality" własne pragnienie ucieczki ze swojego "pudełka". Spektakl wieńczy piosenka duetu Smolik & Kev Fox - "Run" (podczas premiery wykonana na żywo): "Tańcz ze mną, jeśli chcesz by twoje serce zostało porwane przez innego zagubionego anioła (...), Biegnij, a ja pobiegnę z Tobą".

Musicalove.info gorąco poleca. Najbliższe "Boxality" w Palladium 12 i 13 grudnia. Spektakl dla osób powyżej 16 lat.

img_7523jpg

_box9368jpg

_box9613jpg

img_7927jpg