Góry Świętokrzyskie, Tatry, Chełm - tam spotkasz artystów musicalowych. Sprawdź kogo...

W lipcu i sierpniu schodzą ze scen musicalowych i wyruszają w przepiękne zakątki kraju, by pasją do tańca, śpiewu zarażać najmłodszych.

Już 1 lipca rusza w Kościelisku I turnus MUSICAMP-u - Wakacyjnych Warsztatów Musicalowych. Poza wypoczynkiem, na uczestników czeka kilka godzina dziennie musicalowych zajęć, których zwieńczeniem jest finałowy koncert. Zajęcia poprowadzą wykwalifikowani instruktorzy - absolwenci szkół artystycznych, wokaliści, tancerze i aktorzy - m.in. Marcin Franc, Karol Drozd, Maria Bijak, Judyta Wenda, Weronika Kryczka, Agata Walczak.

- Dzieci, które do nas przyjeżdżają są spragnione pracy, zajęć, wyzwań - mówi Agnieszka Przekupień, pomysłodawczyni MUSICAMPu. - To niesamowicie motywujące obserwować upór, zaangażowanie i siłę tych młodych talentów, a jeszcze bardziej cieszą ich sukcesy i spełnienie. Staramy się przekazać pasję i warsztat jak tylko umiemy najlepiej jednocześnie zachowując aurę przyjaźni i wzajemnego szacunku do siebie.

Warsztaty Musicalowe organizuje również Autorska Szkoła Musicalowa Macieja Pawłowskiego. To już 22 edycja warsztatów, które rozpoczną się 25 czerwca w Ameliówce w Górach Świętokrzyskich. Propozycja skierowana jest do dzieci i młodzieży do lat 26, osób posiadających doświadczenie sceniczne, jak i tych początkujących

- Program letnich warsztatów obejmuje 14-dniowy, intensywny kurs z zakresu tańca, śpiewu i aktorstwa połączony z rekreacją - zapewniają organizatorzy. - Decydując się na udział w naszych warsztatach bądźcie nastawieni na ciężką pracę, która przy okazji sprawi Wam również wiele radości. Będziemy intensywnie pracować nad różnymi technikami tańca oraz doskonalić swój warsztat podczas zajęć z emisji głosu, dykcji, kultury mowy, świadomości ciała, pracy z mikrofonem, ruchu scenicznego i zajęć teoretycznych.

Zajęcia prowadzone będą przez wybitnych pedagogów na co dzień pracujących w największych polskich i zagranicznych produkcjach między innymi w Teatrze Muzycznym ROMA, Operze i Filharmonii Podlaskiej - m. in. Maciej Pawłowski, Liwia Pawłowska, Marzena Ajzert-Lauks, Angelika Paradowska, Iga Marszałek, Tadeusz Płatek, Bartosz Figurski, Kasper Zborowski- Weychman.

13 sierpnia w Chełmie rozpoczną się Letnie Warsztaty Musicalowe.   Co ciekawe to również propozycja dla dorosłych. Zajęcia taneczne poprowadzi Jacek Wazelin i Marta Czyż. W świat teatru wprowadzi  Adrian Wiśniewski, a stroną wokalną zajmie się Kamil Dominiak. W tym roku nowością jest możliwość uczestniczenia w konsultacjach indywidualnych z pedagogami Chadek Musical Academy.