"Hotel Czarna Magnolia". Musicalowa premiera w Chorzowie

Studio Musicalowe STEP Tomasza Micha w Chorzowie to jedno z nielicznych miejsc w Polsce, w którym półprofesjonaliści, miłośnicy teatru, tańca i musicalu, pracują - podobnie jak w dużych teatrach muzycznych - na wysokich obrotach. Kilkanaście spektakli rocznie, obowiązkowa premiera i co najciekawsze - własne, oryginalne produkcje.

Po sukcesach - tylko ostatnio prezentowanych - spektakli "Jak nie my, to kto" (zobacz recenzję), "Rollercoaster" czy "Zbrodnia i kara" (zobacz recenzję) przychodzi czas na... komedią kryminalną. "Hotel Czarna Magnolia" zaskoczy widzów zwrotami akcji i absurdalnym humorem. Ale jak zwykle - w Chorzowskim Centrum Kultury - będzie zabawnie i energetycznie. Nowy spektakl zobaczymy 11, 12 i 13 maja.  Na scenie pojawi się ponad 100 artystów - aktorów i tancerzy!

Musical opowiada o tajemniczych wydarzeniach, które mają miejsce w tytułowym Hotelu Czarna Magnolia. Jest początek sezonu, do hotelu przyjeżdża grupa gości, którzy wygrali darmowy pobyt ufundowany przez Radio Przebojowe Hity. Jak się po chwili okazuje, nikt nie brał udziału w żadnym konkursie. Nagle do hotelowego lobby wkracza komisarz Krokiet i młodszy aspirant Tabaka wezwani do morderstwa, którego... nie popełniono. Po awarii antywłamaniowej rolety hotel staje się ultranowoczesną twierdzą, z której nikt się nie wydostanie. W czasie tańca przerażona Pani Roses potyka się o trupa. Każdy zadaje sobie pytanie, kto będzie następny? Czeka nas teraz lawina niespodziewanych zdarzeń, która prowadzi do nieoczekiwanego finału.

Autorką scenariusza jest Alina Moś-Kreger. Musical reżyserują Tomasz Mich (który jest twórcą choreografii i kostiumów) oraz Tomasz Owczarek (odpowiadający także za przygotowanie aktorskie). Nad wokalną stroną z artystami pracuje Aleksandra Konior. O barwne aranżacje zadbają Tomasz Drogokupiec, Rafał Smoleń. Scenografię "Czarne Magnolii" stworzą Joanna Barnaś-Wójcik i Maciej Mendyka.


30715600_1832040406827122_1197753210761117696_njpg