Jakub Wocial: "Pragnę podzielić się tym, co od lat kształtuje mnie jako artystę"

Jakuba Wociala tylko w tym sezonie podziwiać można było aż w trzech musicalach "Upiorze w operze" (Opera i Filharmonia Podlaska), "Jesus Christ Superstar" (Teatr Rampa) i "Les Miserables" (Teatr Muzyczny Łódź). O swoim istnieniu artysta przypomina również w niepowtarzalnych muzycznych wydarzeniach: "Broadway Exclusive" (zobacz naszą recenzję) czy "Rapsodia z Demonem" (z repertuarem zespołu Queen).

13 lat po musicalowym debiucie w "Tańcu Wampirów" w Teatrze Muzycznym Roma Jakub Wocial wydaje swoją solową płytę - "Dream of Broadway". Na krążku trzynaście utworów, w tym m.in. "Bring Him Home", "Memory", "The Phantom of The Opera Medley", "She Used To Be Mine". Promocja "Dream of Broadway" odbędzie się o 19:30  4 czerwca na III piętrze Domu Towarowego Braci Jabłkowskich (dawny Traffic) przy ulicy Brackiej 25 w Warszawie. Spotkanie z wykonawcą poprowadzi Dominika Łakomska. Wstęp wolny.

- Album ten nie jest zwieńczeniem mojej kariery - podkreśla Jakub Wocial. - To podsumowanie pierwszego okresu mojej artystycznej działalności. Pragnę podzielić się z Państwem tym, co od lat kształtuje mnie jako artystę. Przypomnieć musicale, w których brałem udział. Zmierzyć się z klasyką, którą każdy z nas w musicalowym świecie zna od podszewki. Rzucić światło na nowe wymiary, w które ten nieposkromiony gatunek wnika, przysparzając sobie coraz liczniejszego grona fanów. (...) Mam nadzieję, że te kilkadziesiąt minut spędzonych z naszą muzyką pozwoli Państwu wznieść się chociaż trochę ponad codzienność - właśnie po to dla Was jesteśmy.

Jakub Wocial na profesjonalnej scenie zadebiutował w wieku dziewiętnastu lat ("Chłopcy z Placu Broni", Teatr na Woli), a w roli producenta już rok później ("The Phantom of the Opera. Z życia Upiora" w Palladium Stage, założonym przez niego niezależnym teatrze). Doświadczenie zdobyte na polskich scenach oraz sześć lat pracy dla niemieckiej agencji Stage Entertainment czynią go jedną z najbardziej charyzmatycznych, profesjonalnych i przedsiębiorczych postaci w świecie polskiego musicalu.

Wybrany przez Romana Polańskiego, zagrał Herberta zarówno w polskiej, jak i niemieckiej premierze musicalu "Taniec Wampirów". W 2012 roku objął stanowisko kierownika artystycznego sceny muzycznej Teatru Rampa. Od tej pory zrealizował tam musicale: "RENT", "Rapsodia z Demonem", "Jesus Christ Superstar", w których wystąpił w pierwszoplanowych rolach. Wyprodukował także dla Rampy koncerty: "Broadway Street", "Musicalove", "The Best of sir Andrew Lloyd Webber", w których spełniał się jako propagator kultury musicalu w Polsce, zapraszając do nich najlepsze krajowe i zagraniczne głosy z towarzyszeniem czołowych polskich muzyków i tancerzy pod kierunkiem choreografa - Santiago Bello.

woCIl2jpg