Jest już obsada "Czarownic z Eastwick"

Ogromne zainteresowanie, ponad 500 zgłoszeń i około trzystu przesłuchanych kandydatów tak wyglądał casting do najnowszej produkcji Teatru Syrena.

Na niecałe trzy miesiące przed premierą poznajemy obsadę musicalu "Czarownice z Eastwick". W głównych rolach pojawią się również etatowi aktorzy Teatru "Syrena".  W tym tygodniu zaczynają się próby.

W najważniejszą postać spektaklu - jaką jest zawadiacki kobieciarz Darryl van Horne - wcielą się Przemysław Glapiński oraz Tomasz Steciuk. Partnerować mu będą piękne kobiety: Ewa Lorska oraz Olga Szomańska (w zależności od obsady) w roli rzeźbiarki Alexandry Spofford. Barbara Melzer oraz Anita Steciuk zagrają wiolonczelistkę Jane Smart. Paulina Grochowska i Magdalena Placek-Boryń wystąpią jako Sukie Rougemont.

Pierwszą damę Eastwick, miejską plotkarę Felicię Gabriel zagrają Jolanta Litwin-Sarzyńska
i Beata Olga Kowalska. Katarzyna Domalewska i Agnieszka Tylutki wystąpią w roli jej córki Jennifer, zakochanej w Michaelu, synu Alexandry, którego zagra Karol Drozd i Maciej Pawlak. Ciekawa osobowość to również mąż Felicii, Clyde Gabriel romasujący z Sukie (postać tę zagrają na zmianę Michał Konarski i Piotr Siejka). W postać Fidela wcielą się Krzysztof Broda-Żurawski i Marcin Piejaś.

Mieszkańców Eastwick zagrają:
Monika Bestecka, Beatrycze Łukaszewska, Adrianna Kućmierz, Agnieszka Rose, Katarzyna Walczak, Anna Terpiłowska, Mateusz Burdach, Albert Osik / Jacek Pluta, Bartłomiej Wiater, Kamil Zięba, Sebastian Ziomek.

Tancerze wybrani w castingu to:
Katarzyna Gocał, Nika Warszawska, Arkadiusz Jarosz, Patryk Rybarski.

"Czarownice z Eastwick" na podstawie powieści John’a Updike’a do muzyki Dana P. Rowe’a wyreżyseruje Jacek Mikołajczyk. Autorem choreografii będzie Jarosław Staniek. Scenografię przygotuje Grzegorz Policiński. Premiera musicalu 3 marca w Teatrze Syrena.

Co ważne - artystom towarzyszyć będzie grająca na żywo orkiestra pod dyrekcją Tomasza Filipczaka. Dyrekcja Syreny podjęła decyzję o otwarciu zamkniętego od blisko 13 lat orkiestronu.

Na zdjęciu poniżej Barbara Melzer (Jane Smart) i Beata Olga Kowalska (Felicia Gabirel).
Fot. Paweł Rybałtowski / Teatr Syrena

czarowni1_1jpg