Jesus Christ nie schodzi z afisza. Zapraszają Łódź, Chorzów oraz... Toruń

Jeden z największych światowych musicali - Jesus Christ Superstar musical Andrew Lloyda Webbera i Tima Rice'a - w znanej z Teatru Rampa wersji w inscenizacji Jakuba Wociala - zobaczymy 19 lipca 2018 w Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki w Toruniu.

Nieco wcześniej - bo już maju - musical wraca na sceny Teatru Muzycznego w Łodzi i Teatru Rozrywki. W Chorzowie spektakle zaplanowano na 8, 9, 10 maja (tu znajdziesz bilety). Postać Jezusa kreować będzie Maciej Balcar. Judasza Iskariotę zagra Janusz Radek, a w rolę Marii Magdaleny wcieli się jeden z najlepszych głosów chorzowskiej sceny Wioleta Malchar-Moś. Chorzowski "Jesus Christ Superstar" wystawiono od premiery w 2000 roku ponad 335 razy. Spektakl z choreografią Jarosława Stańka, w scenografii Grzegorza Policińskiego.

Na musical "Jesus Christ Superstar" zaprasza również Teatr Muzyczny w Łodzi. Trzy spektakle zaplanowano na 11 i 12 maja (bilety są tutaj). Zobaczymy dwie Marie Magdaleny - w piątek zagra Agnieszka Przekupień, a w sobotę Justyna Kopiszka. Łódzkim Judaszem jest Janusz Kruciński, a Jezusem Marcin Franc. Przypomnijmy rolą tą Franc (mając zaledwie 22 lata!) debiutował na tak dużej scenie muzycznej.

- Ten spektakl za każdym razem jest dla mnie oczyszczający - mówił Marcin Franc w wywiadzie dla musicalove.info. - To nie tylko wyśpiewanie utworów, ale przede wszystkim potężne wyładowanie emocjonalne. W takiej materii nie ma mowy o udawaniu, bo wyjdzie nam opowiastka, jakaś przypowieść, a nie o to w tym spektaklu chodzi. Dla tak napisanych ról warto uprawiać ten zawód i tu kompletnie nie chodzi o to czy ktoś jest wierzący czy nie.

W rolę Piłata wcieli się Piotr Płuska, Heroda zagra Kamil Dominiak. Inscenizacja w reżyserii Zbigniewa Maciasa jest pierwszym w Polsce wystawieniem anglojęzycznym (tekst polski widzowie mogą śledzić na tablicy świetlnej).

- Spektakl jest grany w języku angielskim, co nie jest ułatwieniem ani dla aktora w przekazie treści, ani dla publiczności w odbiorze - mówi odtwórca postaci Jezusa. - Widz, który nie zna dobrze obcego języka, a nie chce ciągle spoglądać na wyświetlane tłumaczenie, może odbierać tylko emocje. Tylko i aż! I to jest najpiękniejsze w teatrze.

Premiera musicalu w Teatrze Muzycznym w Łodzi miała miejsce 4 października 2014 roku.

Na zdjęciu: Inscenizacja w Teatrze Rampa