Koniki przed Teatrami Muzycznymi. Brakuje biletów na musicale!

Coraz trudniej kupić bilety na ulubione musicale. Nic więc dziwnego, że pod teatrami zaczynają się pojawiać handlarze z wejściówkami. Jeśli wierzyć danym sprzedaży, może to być coraz częstsze zjawisko.

Rośnie popularność produkcji musicalowych. Chcąc zdobyć bilety na ulubione miejsca, decyzję o kupnie trzeba podejmować najlepiej zaraz po rozpoczęciu sprzedaży. Zrobiliśmy przegląd kilku systemów sprzedaży biletów on-line. Dane są zaskakujące!

Jeśli wierzyć danym, spóźnialscy nie zobaczą już w tym sezonie musicalu "Doktor Żywago" w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku. Biletów brak. Bez echa nie pozostał start - 18 października - sprzedaży biletów na wznowienie "Upiora w operze". Na spektakl inaugurujący musical po przerwie z 666 biletów zostało już nieco ponad 80. Najlepsze miejsca na białostocką widownię najszybciej znikają z piątków, sobót i niedziel. W sumie do końca sezonu zaplanowano 40 spektakli.

Prawie żadnych szans nie mają także chętni na "Wiedźmina" w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Na szesnaście spektakli zaplanowanych jeszcze na ten sezon, z ponad z 17 tysięcy biletów on-line dostępnych jest... osiem sztuk. Inny przebój tej sceny "Dzwonnik z Notre Dame" zostanie zagrany do maja jeszcze 21 razy. Z puli przeszło 22 600 biletów dostępnych jest nieco ponad 40 procent!

Widzów rozpala w "Baduszkowej" wiosenna premiera, musical "Gorączka sobotniej nocy". Na kwiecień i czerwiec zaplanowano tylko 13 spektakli. Z blisko 14 tysięcy biletów, on-line dostępnych jest tylko... 14 procent!

Tegoroczna premiera w Teatrze Muzycznym w Poznaniu, musical "Nine" również sprzedaje się świetnie. Do stycznia przyszłego roku zaplanowano jeszcze 7 spektakli. Zostało zaledwie 270 biletów. To mniej niż 10 procent wszystkich dostępnych na te spektakle.

Nie ma szans na zdobycie miejsca na najbliższe (listopad/grudzień) spektakle "Les Miserables" w Teatrze Muzycznym w Łodzi. W sprzedaży są bilety do marca włącznie. To łącznie 21 spektakli czyli prawie 19 tysięcy biletów, z których zostało ponad 2150 dostępnych wejściówek, to nieco ponad... 12 procent