Korpo-szczury i seksowne sekretarki

W czwartek w Teatrze Rozrywki w Chorzowie premiera musicalu "Jak odnieść sukces w biznesie, zanadto się nie wysilając" z muzyką i tekstami Franka Loessera.

To muzyczna komedia korporacyjna, a przy tym jeden z najzabawniejszych musicali, jakie kiedykolwiek powstały.  Loesser korporacyjną rzeczywistość przybliża widzom przede wszystkim poprzez dynamiczne muzyczno-choreograficzne numery, których same tytuły wprowadzają już w specyfikę świata wielkiego biznesu (m.in.: „Sekretarka nie jest zabawką”, „Korporacyjny styl”, „Przerwa na kawę”). Również libretto Abe’a Burrowsa należy do najbardziej dowcipnych w historii musicalu.  Reżyserem polskiej wersji musicalu jest Jacek Bończyk, a autorem przekładu Jacek Mikołajczyk.

Na chorzowskiej scenie pojawią się: Kamil Franczak jako Pierrepont Finch, Dominika Guzek jako Rosemary Pilkington i Wioletta Białk w roli Smitty.  Występują także Kamil Baron, Tomasz Steciuk, Izbella Malik, Wioleta Malchar-Moś, Dominik Koralewski, Jarosław Czarnecki i Alona Szostak. W ciekawe postaci wcielają się również: Andrzej Lichosyt, Marek Chudziński, Hubert Waljewski, Piotr Brodziński, Paweł Stefan, Przemysław Witkowicz, Daniel Cebula-Orynicz, Dagmara Żuchnicka, Ewa Grysko, Jacek Pacholski, Aleksandra Dyjas i Anna Surma.

To jednak nie koniec. Produkcję wspiera ponad 30 osobowa grupa aktorów i tancerzy oraz orkiestra Teatru Rozrywki.  

Premiera "Jak odnieść sukces…" odbyła się na Broadwayu w 1961 roku
. Choreografię do spektaklu stworzył Bob Fosse, a główną rolę Fincha zagrał Robert Morse, nagrodzony za nią statuetką Tony, czyli amerykańskim teatralnym Oscarem. Sam musical w 1962 roku zdobył również Tony, jako najlepsze przedstawienie muzyczne roku oraz pięć innych statuetek. Uhonorowano go też Pulitzerem! Jak odnieść sukces… wznawiano na Broadwayu jeszcze dwukrotnie, a w ostatniej realizacji, z 2011 roku, Fincha zagrał Daniel Radcliffe, czyli filmowy Harry Potter! Tytuł znany jest również z filmu z 1967 roku, w którym rolę Fincha powtórzył Robert Morse.

Bilety na musical na stronie Teatru RozrywkiPoniżej zwiastun spektaklu zrealizowany przez Koszmi Pictures