Macie już bilet na "Once"?

To jedna z bardziej oczekiwanych w Polsce produkcji musicalowych. "Once" w reżyserii Wojciecha Kępczyńskiego i przekładzie Michała Wojnarowskiego, pod kierownictwem muzycznym Jakuba Lubowicza, obejrzymy na Novej Scenie Teatru Roma w Warszawie. Choreografię do "Once" stworzy Agnieszka Brańska. O scenografię i światła zadba Mariusz Napierała, a o kostiumy Anna Waś. Premiera 12 maja.

Na stronie internetowej Teatru Roma dostępne są bilety na pięć majowych spektakli musicalu "Once". Są to 13 oraz 17-20 maja. Bilety można kupić w cenie 110 zł oraz kilka z ograniczoną widocznością w cenie 55 zł.

„Once” to amerykański musical z roku 2011 (na podstawie filmu Johna Carneya pod tym samym tytułem), którego autorami są Enda Walsh, Glen Hansard iMarkéta Irglová. Przedstawienie odniósł ogromny sukces zarówno w USA, jak i w wielu innych krajach (Wielka Brytania, Irlandia, Kanada, Korea Południowa itd.). Musical został obsypany licznymi wyróżnieniami, otrzymał m.in. osiem najbardziej prestiżowych amerykańskich nagród teatralnych Tony (w tym za najlepszy musical i najlepsze libretto), a tak że nagrodę Grammy za najlepszą płytę musicalową.

Miejscem akcji przedstawienia jest Dublin, a główną osią fabularną – relacja, jaka rodzi się pomiędzy Dziewczyną (imigrantką z Europy Wschodniej) i Facetem (utalentowanym muzycznie Irlandczykiem). Siłą spektaklu jest niezwykle wciągająca, momentami wręcz hipnotyzująca muzyka i mądre teksty piosenek, a głównym tematem – niespełniona miłość i pogoń za marzeniami. Dowcipne, lecz zarazem refleksyjne dialogi, doprawione momentami nutą goryczy i rozczarowania są uzupełnieniem chwytającego za serce przesłania. Niezwykłego charakteru dodaje spektaklowi fakt, że wszyscy występujący na scenie aktorzy są jednocześnie orkiestrą. Jest to ogromne wyzwanie artystyczne dla realizatorów i obsady spektaklu.