"Metro" wjeżdża do Zielonej Góry i Torunia

Pierwszy polski musical "Metro" - od blisko 27 lat król polskiej sceny muzycznej - aktorzy i tancerze Teatru Studio Buffo zaprezentują w Zielonej Górze i Toruniu.

Spektakl wystawiono już ponad 2100 razy. Początkowo w Teatrze Dramatycznym w Pałac Kultury i Nauki, na Broadway'u, w Moskwie i Sankt Petersburgu, potem w Studio Buffo przy Konopnickiej w Warszawie oraz wielu salach w Polsce musical obejrzało blisko ponad 2 miliony widzów.

Historię Anki i Janka oraz młodych adeptów sztuki teatralnych objrzeć będzie można 22 października o 18:30 w Centrum Rekreacyjno-Sportowym w Zielonej Górze oraz 11 listopada o 17:00 w toruńskiej ARENIE. Bilety są jeszcze dostępne. Spektakle są częścią dwuletniego tournee musicalu z okazji 25-lecia "Metra".

35 artystów Studia Buffo zaprezentuje się na na olbrzymiej scenie o wymiarach 13 na 18 metrów, ze zmieniającą się dynamicznie scenografią. Perfekcyjne nagłośnienie i oświetlenie w wykonaniu firm Fotis i Lampart zapewni doskonałą jakość dźwięku w każdym miejscu hal. Idealny odbiór akcji musicalu zapewnią dwa telebimy, każdy o powierzchni blisko 30 metrów kwadratowych. Do tego porywające i zapierające dech w piersiach efekty świetlne i laserowe, będące tłem dla popisów tanecznych, akrobatycznych i wokalnych artystów Buffo. Nad całością czuwa reżyser spektaklu Janusz Józefowicz.