Musical "Hamilton" w Gdyni?

W mijającym tygodniu portale internetowe informowały o filmie, na którym Małgorzata Godlewska ćwiczy taniec w Gdyni... do musicalu "Hamilton".

Doniesienia o Gdyni mogły sugerować, że do produkcji musicalu przygotowuje się tamtejszy Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej. W korespondencji z musicalove.info, Aleksandra Borowiak, rzecznik prasowy gdyńskiej sceny, zdecydowanie nie potwierdziła jednak tych rewelacji.

Okazuje się, że musical "Hamilton" to projekt istniejącego od 18 lat Dance Vision Poland. To Międzynarodowe Studio Tańca działające jako szkoła teatralna streetdance. Jej tancerze wielokrotnie zdobywali tytuły Mistrzów Polski i Mistrzów Świata w Hip Hop Dance.

3 lutego w Hotelu Sheraton w Sopocie, Dance Vision Poland organizuje casting, który ma wyłonić 6 tancerek. Obok wspomnianej Małgorzaty Godlewskiej, staną one się gwiazdami trzyminutowego filmu, promującego polską wersję musicalu "Hamilton".

Pracę nad produkcją koordynuje Ivo Bruno Pomorski - trener, zawodowy choreograf, posiadacz dyplomu Królewskiego Towarzystwa Nauczycieli Tańca w Londynie. Reżyser sceniczny twórca 120 projektów polskich i zagranicznych.

- Przygotowujemy videoclip - mówi Ivo Bruno Pomorski. - Szkolimy wokalistów, tancerzy. Zebraliśmy cały sztab ludzi, którzy mają dokonać tego dzieła. Mamy choreografów, trenerów wokalnych, specjalistów od make-up, produkcji video, stylistów - fachowców, którzy zadbają o wysoką jakość tego projektu. Pani Małgorzata Godlewska już teraz przygotowuje się do wykonania utworu "Congratulations".

Nagranie ma być gotowe prawdopodobnie już w kwietniu. Ustalenia dotyczące dalszych losów produkcji są na etapie rozmów, przygotowań. Ambicją Dance Vision Poland jest stworzenie polskiej wersji "Hamiltona", różniącej się nieco od oryginału. 

- Jest to rzecz ambitna - dodaje Ivo Bruno Pomorski. - Mamy jednak ogromne doświadczenie m.in. przywiezione ze Stanów.

Dance Vision Poland nie pierwszy raz pracuje nad projektem musicalowym. Efekty tych prac to Strefa 51, Music&Lights, Kraina Lodu czy powstająca obecnie Kraina Lodu 2.