Musicalowa "Ania z Zielonego Wzgórza"

To już 292 premiera Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu. Kultowa bohaterka powieści Lucy Maud Montgomery, Ania Shirley w musicalowej produkcji w reżyserii Mirosława Siedlera, dyrektora Teatru.

Znają ją wszyscy. Od lat bawi i wzrusza. Marzycielka, która potrafi wybrnąć z każdej sytuacji. Wrażliwa romantyczka, radosna optymistka, której perypetie rozbawiają do łez. Spontaniczna i pochopna – Ania z Zielonego Wzgórza!

Nastoletnia Ania trafia do nowych opiekunów, Maryli i jej brata, Mateusza. Mimo, że jest sierotą nie traci pogody ducha, którą „zaraża” wszystkich wokół. Codziennie zmierza się ze smutkami i kompleksami, które pokonuje dzięki radości i wierze w to, że marzenia się spełniają! Optymizm najlepiej wyraża się poprzez śpiew i taniec, a tego w spektaklu nie zabraknie.

- Zapraszam na spotkanie z tą niesamowitą osobowością - mówi dyrektor Mirosław Siedler. - Często przy takich produkcjach mówi się, jest to spektakl familijny adresowany do widzów od lat pięciu do stu pięciu. I tak rzeczywiście jest. Zapraszam do naszego teatru.

W marcu zaplanowano 17 wystawień spektaklu. Premiera 3 marca. Tytułową rolę zagra Patrycja Baczewska, gościnnie występująca w Elblągu aktorka Teatru Muzycznego w Lublinie.

Autorką choreografii jest Violetta Suska. Bajecznie kolorową scenografię oraz kostiumy stworzyła Iza Toroniewicz. Słowa piosenek napisał Maciej Wojtyszko.

Ten familijny musical - przepełniony zabawnymi dialogami i muzyką Zbigniewa Karneckiego - dostarczy dużo niezapomnianych emocji. Dla nieco starszych widzów będzie upragnionym powrotem do czasów dzieciństwa. Co ciekawe "Ania z Zielonego Wzgórza" powraca na elbląską scenę. Poprzednio wystawiono ją tutaj... 36 lat temu.

W pozostałych rolach wystąpią:

Maryla Cuthbert - Teresa Suchodolska
Mateusz Cuthbert - Krzysztof Kolba/Lesław Ostaszkiewicz
Małgorzata Linde - Beata Przewłocka
Diana Barry - Aleksandra Wojtysiak
Pani Barry - Irena Adamiak
Pani Spencer - Maria Makowska-Franceson
Pani Blewett - Magdalena Bocianowska
Pan Philips - Artur Hauke
Gilbert Blythe - Mikołaj Ostrowski
Sąsiad I - Jacek Gudejko
Sąsiad II - Lesław Ostaszkiewicz/Krzysztof Kolba
Sąsiad III - Jerzy Przełocki
Uczennica I - Magdalena Bocianowska
Uczennica II - Marta Masłowska
Uczeń I - Alan Bochnak
Uczeń II - Piotr Boratyński

Fot. Facebook Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu / autor Wawro Photography