Musicalowe podróże z Jakubem Wocialem

Jakub Wocial przybliża Polsce Broadway. Październikowymi koncertami w warszawskiej Rampie rozpoczął się trzeci sezon spotkań z musicalem.

Najbliższe koncerty Broadway Exclusive w Krakowie w Teatrze Variete 4 i 5 listopada. Bardziej kameralne Dream of Broadway odbędą się 22 listopada w Centrum Kultury w Lublinie, 25 listopada w Białołęckim Ośrodku Kultury oraz 7 grudnia w Filharmonii Bałtycka w Gdańsku.

Dream of Broadway to solowy, koncertowy projekt Jakuba Wociala. Jeden z najzdolniejszych w Polsce artystów teatru muzycznego młodego pokolenia, obdarzony wybitnym talentem wokalista doceniany i chętnie angażowany do pierwszoplanowych ról także za granicą, zaprasza do wspólnej podróży ścieżkami, które wiodły go w dotychczasowych latach kariery.

Usłyszymy fragmenty spektakli takich, jak „Upiór w Operze”, „Jesus Christ Superstar”, „Miss Saigon, „Rebecca”, „Les Miserables/Nędznicy”, czy kultowy „Taniec Wampirów”, w którym jako debiutant zdobył serca zarówno polskiej, jak i niemieckiej publiczności. Zabrzmią utwory, które przez lata kształtowały artystyczną osobowość i wrażliwość Jakuba, dziś już kierownika sceny muzycznej warszawskiego Teatru Rampa oraz właściciela firmy Broadway w Polsce.

Nie zabraknie również zapowiedzi kolejnych muzyczno-teatralnych wyzwań, które przed nim stoją. Artysta wystąpi ze znakomitą rosyjską pianistką Mariną Komissartchik oraz zaproszonymi gośćmi - Pauliną Janczak oraz Maciejem Pawlakiem. 

Natomiast Broadway Exclusive to największe musicale świata, fantastyczni artyści Europy oraz polska scena muzyczna, czyli mieszanka równie unikatowa, co porywająca. Obok Jakuba Wociala wystąpią: Sanne Mieloo, Aleksandra Bieńkowska oraz Paulina Janczak.

Scena mieni się kolorami; światło i cienie akompaniują tancerzom, a orkiestra tworzy unikatowe tło dla wokalnych uniesień gwiazd europejskiej sceny musicalowej. Aranżacje muzyczne wykonał wspaniały kompozytor Jan Stokłosa. Choreografię taneczną stworzył hiszpański choreograf Santiago Bello.

Widzowie przeżywają niezwykłą podróż muzyczną przez dwa stulecia istnienia musicalu, której nikt nie zapomni przez długi czas. Artyści prezentują utwory pochodzące ze spektakli, które nieustannie zachwycają widzów na całym świecie. Niewątpliwą niespodzianką dla widzów będzie utwór z musicalu... Metro. Na scenie rozbrzmiewają przeboje w dwóch językach: angielskim i oczywiście polskim.

Bilety znajdziecie tutaj