Musicalowy Sylwester z Bzdawką i Kusior. Accantus w Opolu

Sceny muzyczne w całej Polsce rozgrzewają się przed ostatnią nocą 2017 roku.

31 grudnia o 20:30 w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie rozpocznie się Gala Sylwestrowa. Orkiestrę symfoniczną poprowadzi Piotr Sułkowski. W programie m.in. I wanna dance with someboday, I’ll be there, Skyfall, My heart will go on, Feeling good, The way we were, Wilkommen, Już nie zapomnisz mnie, Diana czy Na orbicie serc z „Tańca Wampirów". Wokalnie koncert biorą na swoje barki Malwina Kusior i Jan Bzdawka.

Na koncert o 20:30 pozostały pojedyncze bilety. Duży wybór miejsc jest na koncert tego samego dnia, ale o 17:00. Gali Sylwestrowej można posmakować również 30 grudnia o 19:00.

W Filharmonii Opolskiej rozgości się na Sylwestra Accantus. Studio Accantus to zgrany zespół wokalistów, którzy pod czujnym okiem i uchem reżysera, Bartka Kozielskiego nagrywają oraz publikują własne wersje musicalowych i disneyowskich songów w najpopularniejszym internetowym serwisie muzycznym. Wszystkie piosenki wykonywane są w języku polskim – w repertuarze Accantusów nie brak oczywiście rodzimych kompozycji (choćby tych z musicalu Metro) ale tym, co wyróżnia ich interpretacje zagranicznych hitów są autorskie tłumaczenia Doroty Kozielskiej.

Wyjątkowe koncerty w Noc Sylwestrową z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej Filharmonii Opolskiej pod batutą (zdecydowanie czującego bluesa) dyrektora – Przemysława Neumanna, żywiołowe aranżacje utworów przygotowane specjalnie na tę okazję przez Mateusza Walacha i uwielbiane przez accantusową publiczność pogadanki, które tanecznym krokiem przeprowadzą przez całe wydarzenie: to wszystko (i jeszcze więcej) zapowiada noc absolutnie niezapomnianych wrażeń!

Podczas tych magicznych koncertów wystąpią: Paweł Izdebski, Kuba Jurzyk, Wiktor Korszla, Małgosia Kozłowska, Zuzanna Makowska, Kasia Mazurkiewicz, Paweł Skiba, Karolina Warchoł, Adrian Wiśniewski i Kamil Zięba. Całość wyreżyseruje i zza konsolety doglądać będzie Bartek Kozielski.

Zaplanowano trzy koncerty: 30 grudnia o 20:00, 31 grudnia o 18:00 i 21:30. Bilety od 110 do 200 zł, w zależności od terminu i miejsca na sali.

O koncercie Sylwestrowym z Damianem Aleksandrem pisaliśmy tutaj. Przegląd muzycznych imprez na ostatnią noc roku zestawiliśmy tutaj.


Zdjęcie w tekście: Sylwester wraz ze Studiem Accantus w 2016 roku. www.filharmonia.opole.pl Fot. Marzena Rosińska