"Opowieści zimowe" zaczarują każdego

"Opowieści zimowe" w wykonaniu Edyty Krzemień wracają na scenę Teatru Muzycznego w Poznaniu. Dziesięć sentymentalnych utworów w 1991 roku skomponował Maury Yeston, autor znanych musicali: "Upiora" czy wystawianego obecnie na poznańskiej scenie "Nine".

Polska prapremiera "Opowieści..." ("December Songs") miała miejsce 6 lutego 2016 roku, rok później - na Walentynki - ukazała się płyta z zarejestrowanym spektaklem. Autorem przekładu jest Lesław Haliński. Spektakl wyreżyserował Janusz Kruciński.

Wybierając się na "Zimowe opowieści" przygotujmy się na bardzo bliskie, wręcz intymne spotkanie. Ale nie takie gdy spotykają się przyjaciółki by się zwierzyć ze swoich problemów. To raczej możliwość zajrzenia z kotarę duszy, szansa by usłyszeć czyjeś myśli. A może to... spojrzenie w lustro, może w piosence ktoś odnajdzie siebie, fragment swojego życia.

Najbliższe spektakle 16 grudnia o 16:00 i o 18:00. O tym, że warto zobaczyć "Opowieści zimowe" (a rzadko jest ku temu okazja) przekonam Was w naszej recenzji. Zapraszam do lektury.