Paulina Janczak. Z musicalu do serialu

Aktorka scen muzycznych już wkrótce pojawi się w nowym serialu "Za marzenia", który wiosną wyemituje na swojej antenie TVP. W produkcji wystąpią m.in. Maja Bohosiewicz, Anna Karczmarczyk, Piotr Nerlewski, Katarzyna Figura, Izabela Kuna czy Marcin Perchuć.

"Za marzenia” - to serial obyczajowo-komediowy oparty na książce Karoliny Frankowskiej pod tytułem „Zaczaruj mnie”. Opowiada o wzlotach i upadkach trójki dwudziestosześciolatków mieszkających razem od czasów studiów. Kiedy ich poznajemy są na etapie przechodzenia ze studenckiego życia w dorosłość. Od czasów serialu „Przyjaciele” nie opowiedziano takiej historii o przyjaźni - zapewniają producenci serialu.

W jednej z drugoplanowych ról wystąpi Paulina Janczak, ostatnio oglądana m.in. w "Doktorze Żywago", a już wkrótce we wznowieniach musicali "Upiora w Operze" i "Jesus Christ Superstar". W rozmowie z musicalove.info aktorka zapewnia, że nie rezygnuje z musicalu i dodaje, że "Za marzenia" to nie pierwsza przygoda z małym ekranem.

- Od 2012 roku pojawiam się w "Na dobre i na złe" oraz w "Na wspólnej"- przypomina Paulina Janczak. - Ostatnio wróciła moja postać w "Barwach szczęściach" i teraz będzie mała, ale zauważalna rola w „Za marzenia”. Chciałabym bardziej pójść w tym kierunku. Nie rezygnując z musicalu oczywiście.

Zdjęcia do serialu rozpoczęły się w ubiegłym roku. Obecnie trwa nagrywanie kolejnych odcinków. Emisja wiosną w TVP.