Pożegnanie z Jekyllem i Hydem

W najbliższy weekend Teatr Muzyczny w Poznaniu żegna się z musicalem Jekyll&Hyde. Po trzech latach ulubiony musical poznańskiej publiczności schodzi z afisza.

O popularności spektaklu świadczy ogromne zainteresowanie fanów, dzięki wsparciu których udało się sfinansować wydanie płyty z piosenkami z musicalu. Licznie przybyli także na zlot miłośników Jekyll&Hyde zorganizowany z okazji 50-tego spektaklu.

W piątek i w sobotę (o 15:30) w rolę doktor Henry'ego Jekylla wcieli się Damian Aleksander, Lucy zagra Monika Bestecka, a Emmę Carew Edyta Krzemień (piątek i niedziela) oraz Ewa Łobaczewska (sobota). Drugą obsadę weekendu stanowić będą Janusz Kruciński (sobota 19:00 i niedziela 17:00) oraz Marta Wiejak w roli Lucy Harris. Niestety biletów już nie ma.

Musical "Jekyll&Hyde" to adaptacja noweli Roberta Louisa Stevensona, która w mig stała się jednym z najważniejszych przedstawień muzycznych XX wieku. Musical Jekyll & Hyde to niesłychana historia o walce dobra ze złem, która, jak głosi legenda, została napisana przez Stevensona w ciągu trzech dni, a następnie spalona po to, by ją ponownie odtworzyć.

To opowieść o dr Jekyll’u, który po wypiciu tajemniczego eliksiru zmienia swoje oblicze i w nocy przemienia się w Pana Hyde’a, o walce dobra ze złem, o ciemnej stronie natury ludzkiej i przejmującej miłości, która jest silniejsza niż opinia społeczna… Historia doczekała się wielu realizacji teatralnych i filmowych, m.in. z udziałem Davida Hasselhoff'a, ale największym hitem stała się jej musicalowa adaptacja z muzyką Franka Wildhorna. Musical zagrano na Broadwayu bez przerwy ponad 1 500 razy!