Podwójny "Bodo" w Nowym Sączu

Musical Bodo to historia legendarnego polskiego artysty Eugeniusza Bodo, która stała się inspiracją dla reżysera Dariusza Taraszkiewicza do stworzenia przedstawienia, w którym tytułową rolę gra Dariusz Kordek.

Spektakl zostanie zaprezentowany w czwartek (19. października) na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu o 17:00 i 20:00. Na 18:45 zaplanowano kameralne spotkanie z odtwórcą głównej roli oraz z reżyserem spektaklu.

Spektakl wg scenariusza Danuty i Lecha Kujawskich oraz Dariusza Taraszkiewicza jest utrzymany w konwencji musicalowej; jego najważniejszym i najmocniejszym aspektem są niezapomniane przeboje artysty ze słynnymi:  Umówiłem się z nią na dziewiątą, Całuję twoją dłoń madame, czy Już taki jestem zimny drań na czele.

Całość prezentuje nietuzinkowe spojrzenie na życiorys największej gwiazdy kina i teatru okresu międzywojennego. Spektakl ujęty jest w nietypową formę. Z jednej strony przenosimy się na estradę lat 20-tych i 30-tych, pełną piór, cekinów i zalotnych spojrzeń pań o wątpliwej reputacji, a z drugiej mamy wrażenie, że oglądamy film z tamtych czasów z całą paletą charakterystycznych gestów, słów i układów choreograficznych. Do tego swoistego uroku dodają współczesne projekcje multimedialne, stworzone specjalnie na potrzeby spektaklu.

W rolę tytułowego Bodo wciela się aktor filmowy i teatralny Dariusz Kordek. Aktorowi towarzyszą tancerze (m.in. znany z programu „Taniec z Gwiazdami” Kamil Kuroczko), którzy wystąpią w choreografii Agnieszki Brańskiej (na stałe współpracującej z Teatrem Roma). W pozostałych rolach Klaudia Bryzek, Agnieszka Darkowska, Małgorzata Kampa, Natasza Leśniak, Dariusz
Taraszkiewicz, Mirosław Woźniak.

Kolejna szansa na obejrzenie "Bodo" w piątek 20 października w warszawskim Ośrodku Kultury ARSUS.