"Polita" zaśpiewa w Gdyni

Natasza Urbańska wystąpi na scenie Teatru Muzycznego w Gdyni. Z okazji jubileuszu 60-lecia na deskach Teatru zagrają gościnnie artyści Studia Buffo.

“Polita” to widowisko, stworzone przez Janusza Józefowicza, Janusza Stokłosę i Agatę Miklaszewską, które opiera się na połączeniu tańca, teatru i musicalu z formą filmową. Stworzone jest na podstawie biografii jednej z największych gwiazd światowego kina niemego – Poli Negri, realizowane przez ponad 100-osobowy zespół artystów, kaskaderów i obsługi technicznej.

Reżyser widowiska – Janusz Józefowicz – po raz pierwszy na świecie wykorzystał technikę stereoskopii do stworzenia wirtualnej dekoracji oraz wirtualnych aktorów, którzy partnerują artystom grającym na żywo. Wchodząc na spektakl, każdy z widzów otrzymuje okulary 3D niezbędne do odbioru widowiska.

- Stereoskopia jest fantastyczna do zastosowania w teatrze - mówi dla musicalove.info Janusz Józefowicz. - "Polita" powstała jako pierwszy spektakl na świecie w 3D. W ubiegłym roku nasza produkcja zdobyła nagrodę Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Musicalowym w Korei Południowej. Również kolejne, nasze spektakle przeniosłem w wirtualny świat: Romeo i Julia, Piotruś Pan i myślę, że pozostanę wierny tej technologii.

W tej niezwykłej inscenizacji zobaczymy Nataszę Urbańską grającą m.in. z Charlie’m Chaplin’em, pędzącą przez Nowy York lat 20-tych w limuzynie prowadzonej przez Harolda Lloyd’a, tańczącą z Rudolphem Valentino. Dzięki niezwykłym możliwościom, jakie daje technologia 3D, przemierzymy wraz z Polą Negri kontynent europejski odwiedzając Berlin, Lazurowe Wybrzeże, przeżyjemy szalony lot nad klifami Wielkiej Brytanii i w końcu przepłyniemy ocean by z Nowego Yorku udać się do Hollywood.

Materiały do projekcji 3D przygotowało Studio Platige Image, które zrealizowało m.in. nominowany do Oskara film “Katedra” Tomka Bagińskiego.

"Politę" w Gdyni obejrzeć będzie można 4 grudnia. To wyjątkowy czas dla obu teatrów. Teatr Muzyczny w Gdyni świętuje 60-lecie istnienia, natomiast Teatr Studio Buffo ma już za sobą jubileusz - 25 lat funkcjonowania w gronie najlepszych scen muzycznych.