Powrót "Frankensteina" do Wrocławia

Zostały ostatnie bilety na musical, który 14 lutego ponownie będzie można zobaczyć na deskach Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu.

"Frankenstein" to musical według autorskiego scenariusza i w reżyserii Wojciecha Kościelniaka z muzyką Piotra Dziubka i tekstami Rafała Dziwisza. Całość ubrana w scenografię Damiana Styrny. Swoją premierę "Frankenstein" miał 23 listopada 2011, nie było to jednak na scenie Capitolu, która wtedy była w remoncie. Widowisko z dużą obsadą i świetną muzyką, nie szczędzi widzom dreszczu emocji, ale z lekkim przymrużeniem oka.

Doktor Frankenstein i stworzone przez niego Monstrum, bohaterowie jednego z najsłynniejszych mitów popkultury, w tym roku obchodzić będą 200. urodziny. Historia zuchwałego naukowca, wymyślona przez laty przez młodziutką Mary Shelley, brzmi dziś zadziwiająco aktualnie, kiedy mowa o tworzeniu nowego człowieka i odpowiedzialności twórcy za swoje dzieło.

„Frankenstein” w Capitolu to jednak przede wszystkim zabawa konwencjami: teatr grozy, musical, komedia i horror w jednym, zrealizowane z dystansem i poczuciem humoru. W nowej odsłonie spektaklu Doktora Frankensteina będą grać na zmianę Mariusz Kiljan i Maciej Maciejewski (Portos z „Trzech muszkieterów”, Dean Martin z „Rat Packa”).

Spektakle "Frankensteina" 14 - 18 marca,  21 - 25 marca 2018.

Przy okazji warto przypomnieć o kolejnej produkcji Teatru Capitol. Wojciech Kościelniak pracuje aktualnie na musicalową wersją "Blaszanego bębenka" według powieści Güntera Grassa. Premiera w październiku 2018. Więcej przeczytasz tutaj.

Fot.Marcin Wegner / Teatr Muzyczny Capitol. Na zdjęciu Mariusz Kiljan jako Wiktor Frankenstein i Justyna Szafran jako jego matka

Obsada spektaklu "Frankenstein"

Wiktor Frankenstein: Mariusz Kiljan / Maciej Maciejewski
Woźny Marcus Grossman, Monstrum: Cezary Studniak / Tomasz Wysocki (Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie)
Elżbieta Schneider: Agnieszka Oryńska-Lesicka / Helena Sujecka
Henryk Clerval: Mikołaj Woubishet
Matka Wiktora: Justyna Szafran
Profesor Albert Waldmann: Andrzej Gałła
Giulia, kobieta ze szkła: Magdalena Wojnarowska
Igor: Bartosz Picher
Ślepiec: Adrian Kąca
Agata, żona Ślepca: Justyna Antoniak / Ewa Szlempo
Uczennica: Elżbieta Kłosińska
Ksiądz: Artur Caturian
Policjant: Tomasz Leszczyński
Nieruchomy żołnierz: Piotr Małecki
Włoski śpiewak: Artur Caturian
Kobieta z widowni: Małgorzata Fijałkowska
Martwi Żołnierze: Tomasz Leszczyński, Błażej Wójcik, Michał Szymański
Chór, Uczniowie, Zakonnice, Zakonnicy, Jelenie, Zajączki, Goście Weselni, Wenecjanie, Policjanci, Londyńczycy, Studenci, Robotnicy, Nowi Ludzie: Ewelina Adamska-Porczyk, Justyna Antoniak / Ewa Szlempo, Bożena Bukowska, Małgorzata Fijałkowska, Dominika Józefowiak, Maja Lewicka, Aneta Mazur / Barbara Olech, Emose Uhunmwangho, Bogna Woźniak-Joostberens, Mateusz Brenner, Artur Caturian, Adrian Kąca, Tomasz Leszczyński, Błażej Wójcik, Piotr Małecki, Jan Nykiel / Jacek Skoczeń, Michał Pietrzak, Michał Szymański