"Prawy do lewego" w Teatrze Muzycznym w Łodzi

W przyszłym tygodniu rusza casting do "narodowo-lewackiej muzycznej komedii romantycznej" z tekstami Szymona Jachimka i muzyką Krzysztofa Brzezińskiego.

Premierę spektaklu "Prawy do lewego" zaplanowano na luty przyszłego roku w ramach festiwalu Off-Północna.

Jesteśmy podzielonym narodem. Barykada pnie się w górę, a osobom po obu jej stronach coraz trudniej się dogadać - czytamy w opisie spektaklu. Co jednak się stanie, gdy przedstawiciele zwaśnionych opcji zamieszkają ze sobą pod jednym dachem?

Tak właśnie dzieje się w komedii muzycznej „Prawy do lewego”. Do dwojga 30-letnich „lewaków” wprowadza się mężczyzna z Żołnierzami Wyklętymi wyhaftowanymi na każdej części garderoby. Wspólnie umawiają się, że w mieszkaniu nie będą poruszać żadnych drażliwych tematów. Ale czy tak się da? Sytuację dodatkowo komplikuje fakt, że o ile każdy wie, jak naprawić świat, to nikt nie ma pojęcia, jak zbudować udany związek z drugim człowiekiem.

Sztukę napisał Szymon Jachimek, znany z nieistniejącego już Kabaretu Limo. Podczas tworzenia „Prawego do lewego” inspirował się Gazetą Wyborczą, tygodnikiem wSieci oraz serialem „Przyjaciele”.

W castingu poszukiwani są odtwórcy czterch ról: Moniki, Karoliny, Dawida i Piotra.