Są bilety na "Once". Dodatkowe spektakle w lipcu!

To jedna z najbardziej oczekiwanych premier tego sezonu. Musical w reżyserii Wojciecha Kępczyńskiego na długo przed premierą cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Bilety do Teatru Roma sprzedały się w błyskawicznym tempie.

Doskonałe recenzje jakie zbiera "Once" przekładają się na coraz większą popularność musicalu. Jeszcze kilka dni temu, odwiedzających stronę internetową Teatru Muzycznego Roma straszyła w repertuarze informacja o braku miejsc na czerwcowe spektakle. Dziś na Facebooku pojawiała się wiadomość o... przedłużeniu sezonu.

Dodatkowe pokazy "Once" zaplanowano na 28 i 29 czerwca, 5, 6, 7, 8, 12 i 13 lipca. W sobotę i niedzielę (7 i 8 lipca) musical zostanie zagrany dwukrotnie. Bilety są w sprzedaży, choć lepiej chyba napisać - bilety jeszcze są w sprzedaży.

„Once” to amerykański musical z roku 2011 stworzony na podstawie filmu Johna Carneya z roku 2007 pod tym samym tytułem. Przedstawienie odniosło ogromny sukces zarówno w USA jak i w innych krajach – zostało nagrodzone m.in. ośmioma najbardziej prestiżowymi amerykańskimi nagrodami teatralnymi Tony (w tym za najlepszy musical i najlepsze libretto), a także nagrodą Grammy za najlepszą płytę musicalową. Napisana do filmu piosenka „Falling Slowly” (w polskim przekładzie „Krok za krokiem”) otrzymała w roku 2008 Oscara w kategorii Najlepsza Piosenka Oryginalna (Best Original Song).

- "Once" jest kolejnym moim marzeniem, które się spełnia - mówi w rozmowie z musicalove.info, dyrektor Teatru ROMA oraz reżyser spektaklu, Wojciech Kępczyński. - W tym musicalu najważniejszym przekazem jest: Jeżeli masz marzenie, to jej realizuj, nie wycofuj się, idź do przodu, walcz. Największym wyzwaniem produkcji było zebranie aktorów i muzyków. Stworzyliśmy najlepszy team, jaki udało się zebrać nam do tego przedstawienia.

Miejscem akcji przedstawienia jest Dublin, a główną osią fabularną – relacja, która rodzi się pomiędzy Dziewczyną (Marta Masza Wągrocka, Monika Rygasiewicz), imigrantką z Europy Wschodniej i Facetem (Mariusz Totoszko, Adam Krylik), utalentowanym muzycznie Irlandczykiem. Siłą spektaklu jest niezwykle wciągająca, momentami wręcz hipnotyzująca muzyka i mądre teksty piosenek uzupełnione dowcipnymi, ale zarazem refleksyjnymi dialogami, które momentami doprawione są nutą goryczy i rozczarowania.

- To jest historia, która może przydarzyć się każdemu. To historia o tym jak serce walczy z rozumem. I bardzo ciekawe jest co na koniec wygrywa - zauważa Monika Rygasiewicz.

- Dla mnie "Once" to piękne, wrażliwe, poetyckie przejście, swego rodzaju dojrzewanie od emocji do decyzji, do wyboru - mówi dla musicalove.info Adam Krylik. - To się wpisuje w mój system wartości. Dlatego też ta historia tak mnie porusza. Ona nie jest cukierkowa. Nie jest o tym, że oni się spotkali, serduszko zabiło i są razem szczęśliwi. W "Once" aż tak prosto nie jest. Tak jak w życiu.

Na scenie wystąpią również: Marta Zalewska, Malwina Misiak, Kamila Szalińska-Bałwas, Oliwia Kędziora, Wojciech Czerwiński, Bartosz Szpak, Artur Gierczak, Marcin Murawski, Pola Giejbatow, Maria Janiszewska, Marta Perzyna, Julia Podgórska.

Autorem przekładu jest Michał Wojnarowski, choreografie stworzyła Agnieszka Barańska, a Anna Waś kostiumy. Twórcą scenografii jest Mariusz Napierała.