Są bilety na "Wiedźmina". Ale szybko znikają

O kłopotach ze zdobyciem biletów na ulubione musicale już pisaliśmy. Wśród nich rekordzistą jest Wiedźmin. Spektakle do końca sezonu są już wyprzedane.

Wychodząc na przeciw ogromnemu zainteresowaniu musicalem w reżyserii Wojciecha Kościelniaka we wtorek uruchomiono sprzedaż biletów na dodatkowy spektakl 3 marca 2018 roku na godzinę 14:00.

Zaledwie dobę po rozpoczęciu sprzedaży w systemie internetowym sprzedaży Teatru Muzycznego w Gdyni z ponad 1050 biletów, wolnych jest zaledwie 50.  

Wiedźmin to pierwszy musical na postawie opowiadań Andrzeja Sapkowskiego! Teatr Muzyczny w Gdyni uzyskał zgodę Andrzeja Sapkowskiego na realizację musicalu opartego na twórczości najpopularniejszego polskiego pisarza fantasy. Spektakl powstanie na bazie klilku zbiorów opowiadań, m.in.: „Ostatnie życzenie” i „Miecz przeznaczenia”.

Głównym bohaterem musicalu jest Geralt z Rivii, wiedźmin, mutant, który za pomocą magii i nadludzkich umiejętności broni ludzi przed potworami nie stroniąc przy tym od zapłaty. Często działa pod wpływem emocji, sprzyja słabszym, poświęca się dla innych. Poza trudnościami, jakie napotyka na swojej drodze wiążąc się z czarodziejką Yennefer, Geralt bierze również udział w wielu niesamowitych przygodach. Chcąc chronić zarówno siebie, jak i swoich przyjaciół, wiedźmin stara się zachować neutralność w szalejącym świecie.

Na podstawie książek Sapkowskiego powstał komiks, nakręcono film, serial, stworzono popularne i nagradzane na całym świecie gry komputerowe.

Fot. TM GDYNIA/fot. Przemysław Burda