Siostry musicalowo zaśpiewają w Toruniu

17 i 18 września, na scenę Teatru Muzycznego w Toruniu, wraca "Siła sióstr" z hitami m.in. z takich musicali "Dreamgirls", "Bodyguard" w niesamowitych aranżacjach Jędrzeja Rocha Rocheckiego.

„Siłą sióstr” (premiera 22.6.2018) to reżyserski debiut Michała Cyrana, aktora i choreografa, absolwenta Studium Wokalno-Aktorskiego im. D. Baduszkowej w Gdyni. Cyran jest również autorem choreografii, w których kobiece ciała wokalistek wprawił w niesamowity ruch. Całość spektaklu zamknięta w lustrzanej rzeczywistości (potęgującej tytułową siłę) stworzonej przez Wojciecha Stefaniaka, z przepięknymi, zmysłowymi i lśniącymi w świetle reflektorów kostiumami stworzonymi przez Aleksandrę Harasimowicz.  Nad wokalną stroną spektaklu czuwa Paulina Grochowska.

"Siła sióstr" to przepiękną muzyczną opowieść o kobietach. O ich radościach i tęsknotach. O miłości i o zranionych uczuciach. O codziennych rozterkach i kobiecej przyjaźni. 


Kim są tytułowe siostry? Agnieszka Brenzak czaruje „One Night Only” z "Dreamgirls" czy „I say a little prayer” Franklin. Małgorzata Chruściel wzrusza śpiewając m. in. piosenki „I will always love you” czy przełożoną na polski „You make me feel like a natural woman” (genialny przekład Katarzyny Kraińskiej) . Anna Grzelak „rzuca widzów na kolana”, emocjonalnie wykonując song z „Dreamgirls” - „A ja mówię ci, że nie odejdę”. Patrycja Mizerska nie dość, że stepuje na scenie, to jeszcze rozkręca wokalnie „Queen Of The Night”. Natalia Piotrowska kolejny raz udowodnia (m.in. w "I have nothing"), że godnie może zastąpić Whitney Houston. Toruńskie „siostry” zachwycają wykonując wspólnie m.in. „We're Your Dreamgirls” czy „Rolling on the river”, w tej ostatniej wykorzystując... dłonie, uda i nieco... beatboxując... Do zespołu wokalistek należy też Anna Kędroń (swing).

„Siła sióstr” w Teatrze Muzycznym w Toruniu zachwyca siłą głosu. I nieco parafrazując śpiewany przez Annę Grzelak tekst, koncert podsumować można krótko - „Lepszych sióstr, nie będziemy mieć”! Musicalove.info poleca i zaprasza do Teatru Muzycznego w Toruniu!