Sprawdź kto śpiewa na płycie z musicalem "Nine"

Już kilka dni (1 lutego) polska premiera dwupłytowego albumu z musicalu „Nine”, którego premiera miała miejsce we wrześniu 2017 roku w Teatrze Muzycznym w Poznaniu.

Na krążku znalazły się wszystkie, utwory wykonywane podczas spektaklu. Wśród nich nie zabraknie największych hitów, takich jak: „Masz być Włochem”, „Folies Bergère”, „Mój mąż jest artystą”, „Nie nakręcę tego filmu” czy tytułowego „Dziewięć”. To w sumie 26 utworów. Autorem polskiej wersji językowej jest Jacek Mikołajczyk, reżyser spektaklu.

Autorem muzyki jest Maury Yeston, kompozytor doskonale znanych broadwayowskich przebojów musicalowych takich jak „Phantom” czy „Titanic”. Muzyka w „Nine” to zbiór znakomitych songów, efektownych scen zbiorowych, oraz przedziwny pastisz opery barokowej w tak zwanej scenie weneckiej, wypełniającej olbrzymią część aktu drugiego, a prezentowanej w niniejszym nagraniu w całości.

- Praca nad musicalem „Nine” i produkcja tego spektaklu były jednymi z największych wyzwań naszego zespołu - mówi Przemysław Kieliszewski, dyrektor Teatru Muzycznego w Poznaniu. - Teatr przeszedł metamorfozę i od 2014 roku zaczął inscenizować musicale w nowoczesnej formule. Po przełomowym, zarejestrowanym również na CD, thrillerze „Jekyll & Hyde”, rock-operach „Evicie” i „Jesus Christ Superstar", polskich prapremierach: „Zakonnicy w przebraniu” oraz „Madagaskarze – musicalowej przygodzie”, przyszedł czas na arcydzieło Maury Yestona. Teatr w 2006 roku wystawił jego „Phantoma”, a poszczycić może się też prawykonaniem polskim i wydaniem na CD Yestonowskiego cyklu „December Songs”, w którym w główną postać wcieliła się Edyta Krzemień. Tego wspaniałego twórcę darzymy wielkim szacunkiem - podkreśla dyrektor Kieliszewski.

Na płycie usłyszymy głosy Damiana Aleksandra (Guido Contini), Ewy Łobaczewskiej (Luiza), Dagmary Rybak (Carla), Anny Lasoty (Claudia), Małgorzaty Chruściel (Saraghina), Lucyny Winkel (Liliane La Fleur) oraz Joanny Horodko (Matka Guida). Wśród wykonawców również Ryszard Przychodzeń (Mały Guido), Jolanta Wyrzykowska (Krytyczka), Katarzyna Tapek (Przeczysta Panna), Ewa Kłosowicz (Giulietta), Magdalena Szcześniewska (Lina), Zofia Grażyńska (Diana), Wioleta Butler (Sofia), Joanna Olek (Olga), Ksenia Matsuk (Bendetta) , Denisa Jarczak (Renata) oraz Anita Urban i Agnieszka Wawrzyniak. Artystom towarzyszy Orkiestra Teatru Muzycznego w Poznaniu.

Nagrania dokonano podczas spektakli odbywających się w dniach 11-14 października 2017 roku. Premierowo płytę będzie można kupić podczas spektakli „Nine”, które odbędą się od 1 do 3 lutego o godz. 19.00. Później krążek w cenie 30 zł dostępny będzie na stoisku sprzedażowym podczas spektakli, w Kasie Teatru oraz na stronie www.teatr-muzyczny.poznan.pl w zakładce Sklep.


Pełna tracklista "Nine"

CD 1 – AKT I

1.Uwertura (Overture)
2.Scena po uwerturze (After overture)
3.Od czasów Chaplina (Not since Chaplin)
4.Piosenka Guida (Guido’s song)
5.Mój mąż jest artystą (My husband makes movies)
6.Telefon z Watykanu (A call from Vatican)
7.Nikt inny niż ty (Only with you)
8.Scenariusz (The script)
9.Folies Bergère
10.Dziewięć (Nine)
11.Ti voglio bene / Masz być Włochem (Ti voglio bene / Be italian)
12.Dzwony Świętego Sebastiana (The bells of St. Sebastian)


CD 2 – AKT II

1.To cały ty (A man like you)
2.Na swój sposób (Unusual way)
3.Contini dowodzi (Contini submits)
4.Canal Grande (The Grand Canal)
5.Każda Wenecjanka (Every girl in Venice)
6.Marsz chłopców (Marcia di ragazzi)
7.Recytatyw i aria Amor (Recitativo & aria: Amor)
8.Guido Nervoso / Krytyk i Mama (Critic and Mamma)
9.Recytatyw i cavatina Tylko ty (Recitativo & cavatina: Only you)
10.Canal Grande – Finale
11.Proste (Simple)
12.Radź sobie sam (Be on your own)
13.Nie nakręcę tego filmu (I can’t make this movie)
14.Tak dorasta się / Repryzy (Getting tall / Reprises)