Teatr Muzyczny Artland zabierze do Krainy Oz

3 października premierą musicalu „Barwne przygody Dorotki w Krainie Oz” w reżyserii Macieja Pawłowskiego z choreografią Igi Marszałek, sceniczną działalność inauguruje Teatr Muzyczny Artland w Łodzi.

„Barwne przygody Dorotki w Krainie Oz” - na motywach powieści „Czarodziej z Krainy Oz” - to bajka o losach dziewczynki, która za sprawą potężnego tornada trafia do magicznej krainy przepełnionej dziwnymi, ale barwnymi postaciami. Dorotka spotyka tam trójkę przyjaciół: Stracha na wróble, tchórzliwego Lwa oraz blaszanego Drwala, którzy pomagają jej dotrzeć do władcy tego świata. Dorotka wierzy że tylko z jego pomocą będzie mogła wrócić do domu.


W musicalu „Barwne przygody Dorotki w Krainie Oz”, pierwszej produkcji Teatru Muzycznego Artland, reżyser wykorzystuje formy animowane (autorstwa Joanny Jakackiej i Magdaleny Bednarek) oraz różnego rodzaju efekty świetlne (reżyseria światła Artur Wiecha). Aktorzy są jednocześnie znakomitymi wokalistami, tancerzami oraz lalkarzami. Próby do spektaklu już trwają. Nad przygotowaniem wokalnym artystów czuwa Marzena Ajzert-Lauks. Reżyserem dźwięku spektaklu jest Paweł Zawadzki.

Zobacz Teatr Muzyczny Artland na Facebooku

Teatr Muzyczny Artland powstał we wrześniu tego roku. Jego założycielem jest kompozytor, dyrygent i reżyser – Maciej Pawłowski. Teatr działa pod egidą Fundacji Artland we współpracy z Teatrem DOM. Repertuar teatru w założeniu opiera się zarówno na indywidualnych interpretacjach światowych musicali, jak i autorskiej twórczości Macieja Pawłowskiego. W sezonie teatralnym 2018/19 Teatr Muzyczny Artland zaprezentuje dwie premiery: „Baśniowe przygody Dorotki w Krainie Oz” oraz rock operę „Szambalia” (pierwszy w historii musical polskich twórców wystawiony w Londynie).

Artystami Teatru Muzycznego Artland są studenci i absolwenci uczelni artystycznych. Teatr współpracuje z Teatrem Tańca ARTLAND, Teatrem Tańca ARTLAND jr oraz Autorską Szkołą Musicalową Macieja Pawłowskiego.


Terminy  musicalu „Barwne przygody Dorotki w Krainie Oz”

3.10.2018 – (PREMIERA) środa, godzina 19:00

4.10.2018 – czwartek, godzina 9:00 i 11:30

5.10.2018 – piątek, godzina 9:00 i 11:30

19.10.2018 – piątek, godzina 9:00 i 11:30

22.10.2018 – poniedziałek, godzina 9:00 i 11:30

Tu kupisz bilety