Teatr Studio Buffo szuka aktorów do musicalu

Studio Buffo ogłasza casting dla dzieci do musicalu „Piotruś Pan”. Poszukiwani są odtwórcy ról Piotrusia Pana, Wendy i Zagubionych Chłopców (około 14 osób). Preferowane są dzieci z Warszawy i okolic.

Kandydaci do musicalowej kariery muszą przygotować utwory - Żyj nam Skierlinko, Ogarnie nas przypływ, Ten jeden pocałunek oraz Pieśń zagubionych chłopców.

W Piotrusia Pana wcieli się chłopiec w wieku od 9 do 11 lat uzdolniony wokalnie, aktorsko i tanecznie, wysportowany, z dobrą dykcją, śmiały, wyrazisty scenicznie. Wendy powinna mieć od 8 do 11 lat i charakteryzować się zdolnościami aktorskim i wokalnymi. Zagubienie chłopcy - mile widziani z grupy wiekowej 7 - 12 lat, wobec których producenci musicalu mają następujące wymagania: uzdolnieni wokalnie, sprawni ruchowo, z dobrą dykcją, śmiali i charakterystyczni.

Na bezpłatny casting nie trzeba się wcześniej zapisywać. Dzieci będą śpiewać z akompaniamentem fortepianu bądź do półplaybacków, które zapewni Studio Buffo. Przesłuchania 13 i 14 stycznia od godziny 13:00 do 15:30 na scenie w Teatrze Studio Buffo w Warszawie przy Konopnickiej 6.

Piosenki, które młodzi artyści muszą przygotować można znaleźć na stronie Studia Buffo.

Musical „Piotruś Pan” miał swoją światową prapremierę 27 lutego 2000 roku na scenie Teatru Muzycznego Roma w Warszawie, gdzie gościł przez 3 sezony i obejrzało go 200 000 widzów. Autorem libretta i tekstów piosenek jest Jeremi Przybora, muzykę napisał Janusz Stokłosa, a całość wyreżyserował Janusz Józefowicz.

Fot. Wojciech Glinka/Buffo