Teatr Syrena - nowe musicale, koncerty i wanna z szampanem!

Wygląda na to, że zapowiedzi nowego dyrektora Teatru Syrena zaczynają się powoli spełniać. Jacek Mikołajczyk rok temu obiecał, że muzyka królować będzie na scenie przy Litewskiej w Warszawie.

Sezon już teraz zapowiada się interesująco. To co nas najbardziej interesuje czyli musicale. Już 8 września premiera szalonej, strasznej i śmiesznej "Rodziny Addamsów" w reżyserii Jacka Mikołajczyka z plejadą gwiazd muzycznych scen. Na maj przyszłego roku zapowiadana jest polska prapremiera musicalu "Next To Normal". To rock musical o rodzinie z amerykańskich przedmieść i chorobie psychicznej. "Next To Normal” to zdobywca trzech nagród Tony i nagrody Pulitzera, zgodnie okrzyknięty jednym z najlepszych musicali XXI wieku. Teatr Syrena będzie pierwszym polskim teatrem, który przeniesie „Next to Normal” na scenę.

Warto dodać, że nie schodzą z afisza wcześniejsze produkcje musicalowe "Syreny": "Czarownice z Eastwick", "Bem! Powrót człowieka armaty" - premiery minionego sezonu.

Nowością, zaplanowaną na luty przyszłego roku będzie mini rewia "Nogi Syreny" wyreżyserowana przez Joannę Drozdę, twórczynię poznańskiej "Extravaganzy". Czego możemy się spodziewać? Teatru nocą, muzyki na żywo, bufetu z wyszynkiem, tańca, burleski, piosenki śmiechu do łez. Mistrzynią ceremonii będzie... Syrena, rozpasana, piękna kobieta, pijąca szampana kieliszkami prosto z wanny, w której leży. Aktorzy porwą publiczność na bardzo warszawską wyprawę, pozwolą też widzom stać się częścią opowieści (spektakl dla widzów dorosłych).

Ekstrawagancko w Syrenie będzie można przywitać Nowy Rok 2019. Na Sylwestra zaplanowano musicalowy koncert noworoczny ze składanką hitów muzyki pop znanych z list przebojów, które znalazły się także w musicalach. Usłyszymy piosenki grup ABBA, Queen, Bee Gees oraz wiele innych. Z zespołem muzycznym wystąpią: Katarzyna Łaska, Agnieszka Przekupień oraz Maciej Pawlak.

Gramofonomanka z piosenki Mieczysława Fogga, sięgała po płyty Syreny. Dziś możemy cieszyć się koncertami Syrena Music, gwarantującymi porcję niezwykłej muzycznej energii. Jeszcze w tym roku na scenie przy Litewskiej w Warszawie koncert Mietka Szcześniaka "Nierówni" (28 września), stworzony z 11 wierszy księdza Jana Twardowskiego, do których Szcześniak skomponował muzykę nawiązującą do akustycznej, lekkiej i pełnej słońca muzyki brazylijskiej, bossanovy, samby, chorinjo, sao.

7 grudnia w Teatrze Syrena wystąpią Natalia Kukulska, Atom String Quartet i Michał Dąbrówka, a już 1 października Robert Janowski. Z 12-osobowym zespołem zaśpiewa „Najpiękniejsze Melodie”. Taki właśnie tytuł nosi najnowsza płyta Roberta. Usłyszymy wykonania utworów na nowo zaaranżowanych w niepowtarzalnym klimacie lat dwudziestych i trzydziestych XX wieku.