Tylko tydzień do premiery "Chicago"

To jedna z bardziej wyczekiwanych premier w Krakowskim Teatrze Variete. Przed świętami zaplanowano 11 spektakli musicalu "Chicago", na które zostało... 6 biletów. Trwają ostatnie próby.

Reżyserem krakowskiego "Chicago" jest Wojciech Kościelniak, twórca sukcesu musicali: "Zły", "Chłopi", "Lalka" (TM Gdynia) czy "Hair" (Gliwicki TM). W spektaklu usłyszymy piosenki w tłumaczeniu Wojciecha Młynarskiego. W rolę Roxie Hart, gospodyni domowej z ambicjami artystycznymi, która zamordowała w afekcie kochanka, wcielają się: Alicja Kalinowska i Barbara Kurdej-Szatan. Obok nich na scenie zobaczymy 18 aktorów, którym towarzyszy 14-osobowy zespół muzyków.

Spektakl wystawiany był już w Polsce. W Gliwickim Teatrze Muzycznym, wrocławskim Capitolu, w fantastycznej obsadzie w Teatrze Komedia w Warszawie oraz w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Prapremiera „Chicago” w reżyserii Boba Fosse’a miała miejsce 3 czerwca 1975 roku na Broadwayu, dwa lata później musical zszedł z afisza. Spektakl wznowiono w 1996 i od tej pory grany jest nieprzerwanie. Widowisko cieszy się ogromną popularnością nie tylko na Broadwayu, zostało wielokrotnie przetłumaczone i wystawione w 30 krajach na całym świecie. 

Krakowska premiera "Chicago" już 25 listopada, jednak na ten dzień i kolejne 10 spektakli biletów już nie ma. Doliczyliśmy się zaledwie 6 wolnych miejsc, co oznacza, że sprzedano ponad 4 tysiące wejściówek. Najbliższe spektakle, na które jest duży wybór to 31 grudnia oraz terminy w styczniu, lutym i marcu przyszłego roku.

Poniżej zdjęcia z prób. Fot.  Łukasz Popielarczyk, źródło Facebook Variete

chicagii3jpgchicagii6jpgchicagii5jpgchicagii1jpg