W Chorzowie pożegnanie z Georgem!

To już ostatnia szansa by obejrzeć musical - jednego z najwybitniejszych kompozytorów - Stephena Sondheima „Niedziela w parku z Georgem”.

Teatr Rozrywki w Chorzowie 17 i 18 marca zaprasza na ostatnie pokazy musicalu w reżyserii Andrzeja Bubienia, w rewelacyjnym przekładzie Daniela i Agaty Wyszogrodzkich, z zachwycającą choreografią Jarosława Stańka i scenografią Anity Bojarskiej.
 
„Niedziela w parku z Georgem” to musical, a właściwie dramat muzyczny, pełen porywającej muzyki - mówi reżyser Andrzej Bubień. - To opowieść o miłości bez happy endu, o miejscu sztuki w świecie konsumpcji, pełnym gadżetów. To dynamiczna, ale niepozbawiona liryki podróż do wnętrza fascynującego obrazu Georgesa Seurata, który pochłania widza w sposób totalny!

Niedziela w parku z Georgem to musical, zainspirowany obrazem Georgesa Seurata „Niedzielne popołudnie na wyspie Grande Jatte”. Obraz o powierzchni 6 metrów kwadratowych skrywa tajemnice, nad którymi wciąż głowią się współcześni znawcy sztuki. Treść obrazu stanowi 48 sylwetek ludzi, odpoczywających w letnie popołudnie.  I to właśnie malowidło stało się natchnieniem dla genialnego Stephena Sondheima. Musical "Sunday In The Park With George" miał prapremierę na Broadwayu 2 maja 1984 roku w Booth Theatre.

Głównymi bohaterami musicalu są: George, młody artysta-malarz (to oczywiście odpowiednik George Seurata) - w tej roli genialny Kamil Franczak oraz Dot, jego partnerka i modelka, którą zagra obdarzona niesamowitym głosem Wioletta Białk. Aktorom i tancerzom Teatru Rozrywki w Chorzowie towarzyszyć będzie 16-osobowa orkiestra. Musical swoją premierę miał w Chorzowie w listopadzie 2014. Dotychczas zagrano go 45 razy. Zawsze przy pełnej widowni. 

Bilety są jeszcze dostępne na sobotę 17 marca na 19:00 oraz na niedzielę 18 marca na 17:00