W marcu! "Jesus Christ Superstar" na trzech scenach

Musical Andrew LLoyd Webbera i Tima Rice'a zobaczyć będzie można w teatrach w Warszawie, Łodzi i Chorzowie.

"Jesus Christ Superstar" to legendarny musical, który u progu lat 70. XX wieku stał się jednym z największych osiągnięć w historii światowego teatru muzycznego. Jego twórcy - Andrew LLoyd Webber i Tim Rice - zaproponowali nieco rewolucyjną wersję Ewangelii zinterpretowaną dla pokolenia Dzieci Kwiatów. Stworzyli niezwykłą rockową opowieść, w której postać Chrystusa została wystylizowana na pierwszego w dziejach idola.

Najwięcej wystawień musicalu zaplanowano w Teatrze Rampa w Warszawie (tu są bilety). Spektakl w reżyserii i inscenizacji Jakuba Wociala i Santiago Bello zobaczymy między 2 a 28 marca ponad 20 razy. W postać Jezusa wcieli się Jakub Wocial, Sebastian Machalski zagra Judasza, a Natalia Piotrowska Marię Magdalenę. Na scenie pojawią się również Jakub Szyperski, Daniel Zawadzki, Maciej Nerkowski, Paweł Tucholski, Paulina Janczak i inni.


W Teatrze Rozrywki w Chorzowie postać Jezusa kreować będzie Maciej Balcar. Judasza Iskariotę zagra Janusz Radek, a w rolę Marii Magdaleny wcieli się jeden z najlepszych głosów chorzowskej sceny Wioleta Malchar-Moś. Chorzowski "Jesus Christ Superstar" wystawiono od premiery w 2000 roku ponad 330 razy. Spektakl z choreografią Jarosława Stańka, w scenografii Grzegorza Policińskiego. Teatr Rozrywki zaprasza 27, 28 i 29 marca - bilety znajdziecie tutaj

Na musical "Jesus Christ Superstar" zaprasza również Teatr Muzyczny w Łodzi. Trzy spektakle zaplanowano na 23 i 24 marca (bilety są tutaj). Co ciekawe w każdym z trzech zaplanowanych spektakli zobaczymy inną Marię Magdalenę. Postać tę zagrają Agnieszka Przekupień, Justyna Kopiszka i Emilia Klimczak. Łódzkim Judaszem jest Tomasz Bacajewski, a Jezusem Marcin Franc. Przypomnijmy rolą tą Franc (mając zaledwie 22 lata!) debiutował na tak dużej scenie muzycznej. Inscenizacja w reżyserii Zbigniewa Maciasa jest pierwszym w Polsce wystawieniem anglojęzycznym (tekst polski widzowie mogą śledzić na tablicy świetlnej). Premiera musicalu w Teatrze Muzycznym w Łodzi miała miejsce 4 października 2014 roku.

Wykorzystano zdjęcia: Kinga Karpati/Magda Hueckel/Teatr Rozrywki Chorzów