W oczekiwaniu na "Chicago". Muzyczny weekend w Krakowie

Nieco ponad miesiąc pozostał do premiery musicalu "Chicago" . Oczekiwanie Krakowski Teatr Variete uprzyjemni wyjątkowym - choć niemusicalowym - weekendem.

Zanim duet morderczyń zaśpiewa na scenie Variete (o czym pisaliśmy tutaj), pojawią się na niej: zachrypnięty melancholik, śpiewający emigrant oraz muzyczna indywidualność. W piątek koncert duetu SMOLIK i KEV FOX. To dwie indywidualności, które łączy niesamowita pasja do pokonywania muzycznych granic i odkrywania nowych przestrzeni artystycznych. Decyzja o nagraniu wspólnego albumu była naturalnym rozwinięciem współpracy Andrzeja Smolika - znakomitego polskiego producenta i Keva Foxa - brytyjskiego songwrittera. 

Sobota należeć będzie do śpiewającego Czesława. Na scenie krakowskiego Variete muzyczna armia Czesława Mozila z piosenkami z nowej płyty „Księga Emigrantów. Tom II” oraz przeboje z poprzednich krążków. Połączenie przewrotnej konferansjerki Czesława Mozila z muzycznym rozmachem multiinstrumentalnego koncertu.

W niedzielę nieco wyciszenia w koncercie Marka Dyjaka, który powraca do korzeni, do pięknej poezji, ważnych tekstów i muzyki w jedynej słusznej dla niego, molowej tonacji. Charakterystyczna chrypka i charyzma Dyjaka dają przeszywający efekt. Koncert pełen emocji i melancholii.