W Teatrze ROMA wystąpi 800 artystów! To trzeba zobaczyć

Koncert musicalowy „WAM AWARDS” to widowisko muzyczne dla całej rodziny oparte na najpopularniejszych i najbardziej porywających utworach musicalowych. Organizatorem wydarzenia jest Warsztatowa Akademia Musicalowa działająca pod Patronatem Teatru Muzycznego Roma. Koncerty zaplanowano na 1, 2 i 3 czerwca. Są jeszcze bilety!

W "WAM AWARDS" weźmie udział ponad 800 artystów WAM oraz aktorów związanych z Teatrem Muzycznym Roma. Widowisko obfituje w efekty multimedialne i barwną stylizację, efektowne układy choreograficzne oraz bajeczne kostiumy (w przedstawieniu zostanie wykorzystanych ponad 4000 kostiumów).

Główną atrakcją pozostaje repertuar: niezapomniane, ponadczasowe hity z takich musicali jak "Król Lew", "Annie", "Matilda", "Notre Dame de Paris" ,"Piękna i Bestia" czy "Taniec Wampirów". Nie zabraknie również utworów z najnowszych musicalowych produkcji, nigdy dotąd nie prezentowanych na musicalowej scenie w tej części Europy takich jak "Hamilton" czy "Bring it on". To oczywiście namiastka tego, co usłyszą widzowie. Na "WAM AWARDS" przygotowano ponad 30 utworów.

Koncert poprowadzi znany i lubiany dziennikarz muzyczny, prezenter telewizyjny Artur Orzech. Kierownikiem artystycznym wydarzenia jest  Emilia Czerko. Nad stroną muzyczną "WAM AWARDS" czuwa Marcin Wortmann.

Warsztatowa Akademia Musicalowa – w skrócie WAM – jest Niepubliczną Placówką Oświatową, która powstała w październiku 2006 roku specjalnie dla utalentowanych młodych ludzi pragnących realizować swoje artystyczne marzenia. Jej założycielem jest Paweł Podgórski, aktor i pedagog od lat związany z Teatrem Muzycznym Roma, w którym wykonywał główne role w musicalach: „Upiór w Operze”, ” Taniec Wampirów”, „Koty”, „Grease” czy „Miss Saigon”.

Celem Warsztatowej Akademii Musicalowej jest rozwijanie zainteresowań i umiejętności niezbędnych młodym artystom musicalowym oraz przygotowywanie autorskich projektów teatralnych, filmowych oraz muzycznych. Wychowankowie szkoły uczą się w swoich grupach wiekowych wielu technik tańca, akrobatyki, śpiewu musicalowego i estradowego oraz uczestniczą w zajęciach aktorskich. Zajęcia odbywają się w dwóch siedzibach, w profesjonalnie przygotowanych salach. WAM dysponuje także własnym studiem nagrań oraz profesjonalnym sprzętem do zajęć akrobatycznych.

Kadra Akademii to aktywni zawodowo artyści, występujący na wielu muzycznych i dramatycznych scenach w Polsce i zagranicą oraz zawodowi instruktorzy i wykładowcy. Wychowankowie WAM biorą udział w prestiżowych uroczystościach, występują w filmach i serialach, pracują w dubbingu oraz nagrywają płyty. Droga do kariery artystycznej jest przed nimi otwarta bowiem wynoszą zaawansowane umiejętności w zakresie gry aktorskiej, tańca oraz śpiewu.

Tylko w tym sezonie wychowanków WAM-u można oglądać w takich produkcjach jak: "Księga Dżungli", "Mały książe","Alicja w krainie czarów" (Teatr ROMA), "Czarownicach z Eastwick" (Teatr Syrena) czy "Awantura o Basię" (Teatr Rampa).