Weekend z "Kinky Boots" w Dramatycznym w Warszawie

Po dłuższej przerwie, na scenie im. Gustawa Holoubka Teatru Dramatycznego w Warszawie, w ten weekend kolejna szansa by obejrzeć polską wersję jednego z najciekawszych broadwayowskich musicali - "KINKY BOOTS"! Dajcie się porwać tej energetycznej i pozytywnej opowieści, której powstanie zainspirowała prawdziwa historia! Bilety na 8, 9 i 10 czerwca są jeszcze dostępne.

"Kinky Boots" w reżyserii Eweliny Pietrowiak  to historia Charliego, syna właściciela fabryki butów, na które zaczyna brakować klientów. Sytuacja komplikuje się gdy ojciec odchodzi z tego świata, zostawiając Charliego z podupadającym biznesem. Na szczęście Charlie pojawia się we właściwym czasie i miejscu (choć to ciemna ulica) i poznaje Lolę, która przekonuje: "Zjawiłeś się jak książe z bajki na białym koniu". Lola to tak naprawdę Simon, żyjąc w ukochanym wcieleniu drag queen, nieustannie zmieniającej kolorowe stroje. "Drag queen przebiera się i wygląda jak Nicole Kidman, a trans (...) jak Donald Trump w gaciach" - tłumaczy Charliemu różnicę Lola, która pomaga mu w realizacji nowego pomysłu na działalność fabryki. Od teraz nie będą to "chodaki na dożynki", ale solidne buty "dla każdego rodzaju mężczyzny" i nie w kolorze burgundu, bo "to kolor termoforów", ale w kolorze czerwonym. 

Wydaje się, że ta banalna historia, oparta na prawdziwych wydarzeniach, ma też swoje drugie dno. To wewnętrzne rozterki Charliego i Loli związane z relacjami ojciec - syn, idealnie oddane w utworze "A ja nie jestem nim". Lola śpiewa: "Jego syn miał być silny, oto ja słaby ktoś; (...) miałem skrzydła, burzyłem jego plan". 

Charlie też nie ma łatwego życia. Na szczęście i w tym przypadku zadziała stara zasada - jeden za wszystkich, wszyscy za jednego. Charlie potrafi dla przyjaciół pracujących w fabryce unicestwić swój związek, ale i - jak okaże się w Mediolanie - może liczyć na przyjaciół... "Gdybyś w dołek wpadł, ja ci rękę dam".

Zobacz naszą recenzję KINKY BOOTS

W rolach głównych wystąpią Mateusz Weber - Charlie Price i Krzysztof Szczepaniak jako Lola/Simon. Choreografie do musicalu stworzyła Paulina Andrzejewska. Za scenografie i kostiumy odpowiada Aleksandra Gąsior

Fot. K.Bieliński/Teatr Dramatyczny