Weekend z "Młodym Frankensteinem"

Od czwartku do niedzieli Teatr Rozrywki w Chorzowie zaprasza na swój straszno-śmieszny musical w reżyserii Jacka Bończyka.

"Młody Frankenstein" to musical Mela Brooksa i Thomasa Meehana, oparty na filmie o tym samym tytule, który w roku 1974 wyreżyserował Mel Brooks. Była to wyśmienita komedia, parodiująca horrory, a zwłaszcza wcześniejsze ekranizacje powieści „Frankenstein” Mary Shelley. Film otrzymał osiem nagród i sześć nominacji, m.in. dwie do Oskara (za najlepszy scenariusz adoptowany i za dźwięk).

Prapremiera musicalu miała miejsce w Chorzowie 26 kwietnia 2016 roku
. Dotychczas "Młodego Frankensteina" pokazano 30 razy. W ten weekend (14, 15, 16, 17 grudnia) oraz poświąteczny środę (27 grudnia) kolejne szanse by zobaczyć musical pełen szalonego, absurdalnego poczucia humoru i wspaniałej, porywającej muzyki. Wszystko ubrane we wspaniałą scenografię, za którą Grzegorz Policiński otrzymał nagrodę artystyczną - Złotą Maskę 2017.

Na scenie m.in. Artur Święs, Tomasz Jedz, Dariusz Niebudek, Anna Surma, Wioletta Białk, Maria Jarosław Czarnecki, Izabella Malik, Kamil Franczak, Adam Szymura  oraz balet i orkiestra Teatru Rozrywki w Chorzowie. 

"Młody Frankenstein: to opowieść o amerykańskim chirurgu Frankensteinie, który zostaje wezwany testamentem do znajdującego się w Transylwanii zamku swego dziadka. Tam odkrywa naukową instrukcję wyjaśniającą krok po kroku, jak ożywić ludzkie ciało. Dziadek – baron von Frankenstein – poświęcił bowiem życie na stworzenie istoty doskonałej, idealnego człowieka o potężnej budowie fizycznej i genialnym umyśle. Prawie mu się to udało. Wspomagany przez garbatego Igora i Ingę wnuk Frankenstein tworzy Potwora, który pragnie jedynie… miłości.